Akademiczki gromią

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w 3. kolejce ekstraligi kobiet GOSiR Piaseczno aż 6:1! Dzięki temu akademiczki awansowały na 2. miejsce w ligowej tabeli.
Przed spotkaniem do drużyny z Wałbrzycha dołączyła Katarzyna Konat, która przyszła z Medyka Konin. Warto dodać, że Konat jest 9-krotną reprezentantką Polski i złotą medalistką Mistrzostw Europy u-17.
Zespół z Piaseczna rozpoczął mecz z dużym animuszem, ale po akcjach Magdaleny Dudek i Anny Ciupińskiej dwukrotnie świetnie interweniowała bramkarka AZS-u Daria Antończyk. Następnie odpowiedziały bardzo skutecznie akademiczki z Wałbrzycha: po podaniu Klaudii Miłek bramkę na 1:0 zdobyła Agata Sobkowicz. Jednak również bardzo szybko zrewanżowały się piłkarki gości, gdy po nieporozumieniu w obronie gospodyń wyrównała Aleksandra Sosnowska. Im dłużej trwał mecz, tym więcej pojawiało się widzów na trybunach Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu, którzy po udanej inauguracji ekstraligi, coraz liczniej pojawiają się na meczach AZS-u. Tuż przed przerwą gola „do szatni” dla ekipy Marcina Gryki zdobyła Klaudia Miłek po asyście Agaty Sobkowicz.
W przerwie szkoleniowiec drużyny z Wałbrzycha dokonał zmiany: Magdalenę Konopkę zastąpiła debiutująca w zespole AZS-u Katarzyna Konat. Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gospodyń, bo po stałym fragmencie gry strzałem głową wynik podwyższyła Małgorzata Mesjasz. Kilkanaście minut później po kapitalnym podaniu Sofii Gonzalez swoją drugą bramkę zdobyła Agata Sobkowicz, czym bardzo uszczęśliwiła fanów zespołu AZS-u. Jednak to nie był koniec strzelania zawodniczek spod Chełmca: najpierw rzut karny pewnie wykorzystała Edyta Botor, a tuż przed końcem wynik spotkania na 6:1 ustaliła Sofia Gonzalez.
– Przede wszystkim mecz miał 2 odsłony: w pierwszej połowie GOSiR zagrał bardzo dobrze, było bardzo wyrównane widowisko, na szczęście udało nam się w ostatnich sekundach strzelić bramkę, dzięki czemu spokojniej schodziliśmy do szatni. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy przebieg gry i udało się osiągnąć bardzo dobry wynik. Nasze przeciwniczki nie stworzyły żadnej 100-procentowej sytuacji, a nasze dziewczęta kontrowały, dzięki czemu zdobyły 3 punkty – powiedział po meczu Marcin Gryka, trener zespołu AZS PWSZ Wałbrzych.

Najciekawsze akcje:
13′ Pierwsza groźna okazja dla gości – z kąta uderzała Magdalena Dudek, ale świetnie nogami obroniła Daria Antończyk.
18′ Anna Ciupińska po nieudanej próbie offsajdu przez obrończynie AZS-u doszła do sytuacji sam na sam z Antończyk, ale bramkarka reprezentacji Polski świetnie obroniła strzał.
24′ Po podaniu z prawej strony Klaudii Miłek wynik otworzyła Agata Sobkowicz. AZS prowadzi 1:0!
27′ Po fatalnym błędzie obrony AZS-u Aleksandra Sosnowska wyrównała wynik spotkania.
36′ Najpierw w sytuacji sam na sam z Kają Ożgo w nogi bramkarki trafiła Agata Sobkowicz, która próbowała jeszcze dobijać przewrotką, ale znów dobrze interweniowała Ożgo.
45+1′ Po podaniu Agaty Sobkowicz bramkę „do szatni” płaskim strzałem zdobyła Klaudia Miłek.
51′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Edyty Botor, najwyżej do piłki wyskoczyła Małgorzata Mesjasz, która strzałem głową podwyższyła wynik na 3:1.
65′ Po prostopadłym podaniu Sofii Gonzalez, Agata Sobkowicz w sytuacji sam na sam pokonała Kaję Ożgo i zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu (a czwartą w tym sezonie).
73′ Po faulu na Annie Rędzi w polu karnym sędzia podyktowała jedenastkę dla gospodyń, a Edyta Botor pewnie ją wykorzystała.
80′ Beata Janicka oddała „centrostrzał”, który z trudem na poprzeczkę sparowała Daria Antończyk.
89′ Po podaniu z prawej strony Agaty Sobkowicz z interwencją zdążyła Kaja Ożdo, ale w odpowiednim miejscu znalazła się Sofia Gonzalez, która ustaliła wynik spotkania na 6:1.

AZS PWSZ Wałbrzych – GOSiR Piaseczno 6:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Sobkowicz (24), 1:1 Sosnowska (27), 2:1 Miłek (45+1), 3:1 Mesjasz (51), 4:1 Sobkowicz (65), 5:1 Botor (73-k), 6:1 Gonzalez (89). Żółte kartki: Rędziak oraz Sosnowska i Kacprzak. Sędziowała: Patrycja Marek (ŚZPN). Widzów: 150.
AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk – Aleksandra Bosacka, Magdalena Konopka (46 Katarzyna Konat), Edyta Botor (79 Natalia Choińska) – Katarzyna Brzeska (64 Paula Rak), Katarzyna Iwańczuk (33 Karolina Borkowska), Małgorzata Mesjasz, Anna Rędzia, Sofia Gonzalez – Agata Sobkowicz, Klaudia Miłek (54 Nikola Żurawska).
KS GOSiRKi Piaseczno: Kaja Ożgo – Klaudia Kacprzak (70 Żaneta Sobota), Izabela Zdonek, Aleksandra Sosnowska, Kinga Kołek – Magdalena Dudek (63 Magdalena Rosiwska), Beata Janicka, Dominika Machwacka (70 Wioletta Tkaczyk), Klaudia Łasicka (53 Agata Kutwik), Linda Dudek – Anna Ciupińska.