https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polacy powalczą o zwycięstwo

Druga reprezentacja Polski siatkarzy nie jest faworytem turnieju finałowego Ligi Europejskiej, który 13 i 14 sierpnia zostanie rozegrany w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. – Naszym zadaniem jest takie przygotowanie naszych podopiecznych, by za jakiś czas stanowili o sile pierwszej drużyny narodowej – wyjaśnia trener Andrzej Kowal.
 
– Nie możemy nastawiać się na wynik sportowy i na rozwój tych młodych ludzi. Albo jedno, albo drugie. Natomiast niezwykle ważne dla rozwoju takich zawodników są zwycięstwa i robimy wszystko, by mieć ich jak najwięcej – dodaje szkoleniowiec biało – czerwonych.
Okazją do odniesienia kolejnego zwycięstwa będzie czwartkowy mecz półfinałowy Ligi Europejskiej, w którym biało – czerwoni zmierzą się z niepokonaną Słowenią.
– Zrobimy wszystko, by zagrać w piątkowym meczu finałowym – zapowiada atakujący Szymon Romać. – Słowenia jest najmocniejszym zespołem z tych, które wystąpią w turnieju finałowym w Wałbrzychu. Udowodnili to wygrywając wszystkie mecze w fazie grupowej. Mają w swoich szeregach wielu bardzo dobrych i doświadczonych zawodników, którzy są ograni na arenie międzynarodowej. Na pewno nie złożymy broni i jako gospodarze tego turnieju podejdziemy do tego meczu głodni zwycięstwa. Chcemy wygrać i awansować do ścisłego finału.
Damian Wojtaszek, libero reprezentacji Polski zdradził, czym Polacy mogą zaskoczyć faworyzowanych Słoweńców.
– To, co może ich zmylić to fakt, że do tej pory w Lidze Europejskiej nie rozegraliśmy jeszcze żadnego wspaniałego spotkania w naszym wykonaniu. Cały czas czekamy na to, by zagrać z dobrym przeciwnikiem bardzo dobre spotkanie i mam nadzieję, że to nastąpi właśnie w Wałbrzychu w półfinale ze Słowenią.
Mecz Polska Słowenia zostanie rozegrany w czwartek o godz. 17.00, natomiast o godz. 20.00 w drugim półfinale Estonia zagra z Grecją. W piątek o godz. 17.00 zostanie rozegrany mecz o 3 miejsce, a o godz. 20.00 wielki finał. Bilety w cenie od 30 zł są dostępne w sprzedaży na www.abilet.pl.
Robert Radczak
SONY DSC 
 
Reprezentacja Polski siatkarzy powalczy w Wałbrzychu o awans do piątkowego finału Ligi Europejskiej.

REKLAMA

Kliknij tutaj