https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piłkarska ekstraklasa w Wałbrzychu

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych na inaugurację ekstraklasy zagrają na własnym boisku z AZS PSW Biała Podlaska. Dla wałbrzyszanek będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.
SONY DSC
Dla wałbrzyszanek, które jeszcze 2 lata temu grały w II lidze, ale wywalczyły 2 awanse z rzędu, będzie to wyjątkowy mecz i wyjątkowy sezon – po raz pierwszy zagrają w Ekstralidze. W poprzednim sezonie piłkarki z Wałbrzycha wygrały grupę południową I ligi z dorobkiem 49 punktów. W 18 meczach wygrały aż 16 razy, tylko raz zremisowały i raz przegrały, a ich bilans bramkowy wynosił 54:10. Warto dodać, że w meczach wyjazdowych nasze akademiczki zdobyły komplet punktów. W letnich przygotowaniach piłkarki AZS PWSZ zagrały 3 sparingi – przegrały z Medykiem Konin (mistrzem Polski) 1:5, wygrały z Olimpią Szczecin 3:1 oraz pokonały AZS Wrocław 1:0.
Z kolei piłkarki z Białej Podlaskiej ubiegły sezon zakończyły na 7. miejscu w ekstraklasowej tabeli, z dorobkiem 25 punktów. Wygrały 7 razy, 4-krotnie zremisowały i 11 razy ponosiły porażkę. A w Pucharze Polski odpadły w 1/8 finału z Sokołem Kolbuszowa Dolna, po porażce 2:4 w rzutach karnych (po dogrywce był bezbramkowy remis).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj