https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino w świebodzickim Rynku

W piątek, 7 sierpnia, Rynek w Świebodzicach zamieni się w niecodzienną salę kinową. Przy wschodniej pierzei stanie potężny ekran, a przed nim ustawionych będzie około 250 wygodnych leżaków. W tak wspaniałych „okolicznościach przyrody” będzie można obejrzeć film o przygodach Batmana – „Mroczny Rycerz”.
 
Na seans pod chmurką zaprasza burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który zaprosił do Świebodzic Objazdowe Kino Allegro. To cykl darmowych, weekendowych pokazów letnich, trwających od lipca do września 2015. W całej Polsce zaplanowano 33 emisje, w trakcie których, poza pokazem filmowym, przewidziane są dodatkowe atrakcje (rabaty, specjalne promocje, popcorn, napoje, itp.). Biletem wstępu na piątkowy seans jest specjalna aplikacja Allegro, pobrana na telefon, dzięki której będzie można odebrać kupon o wartości 20 zł na mobilne zakupy, kupić popcorn za 1 zł czy kultowy produkt z filmu – w przypadku Świebodzic będzie to fantastyczny bat mobil, czyli jeden z pojazdów Batmana. Aplikację na telefon można pobrać ze strony www.kino.allegro.pl.
– Jednocześnie informujemy, że w tym dniu będą występowały utrudnienia w komunikacji w centrum miasta. Prosimy o nieparkowanie aut na pierzei wschodniej Rynku (wejście do ratusza), po obu stronach ulicy – ta część będzie już od rana wyłączona z ruchu kołowego. Seans filmowy zakończy się około północy, co naruszy nieco godziny ciszy nocnej – za co z góry przepraszamy mieszkańców Rynku. Mamy jednak nadzieję, że tak niecodzienne i jednorazowe wydarzenie przyjmą państwo z wyrozumiałością. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, deszcz itd.), seans będzie odwołany, ale to nam chyba nie grozi. W piątek synoptycy przewidują na Dolnym Śląsku rekordową temperaturę, 36 a nawet 38 stopni Celsjusza, zatem czeka nas ciepły, letni wieczór, pełen filmowych atrakcji – Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
(RED)
kino alegro

REKLAMA

Kliknij tutaj