https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Finał Podwórkowej Ligi Mistrzów

Górnik Szczawno Zdrój i Dzieci Steca Szczawno Zdrój zwyciężyły w finale Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej. W tegorocznej rywalizacji brały udział drużyny piłkarskie nie tylko z Wałbrzycha, ale także z gmin powiatu wałbrzyskiego i Nowej Rudy.
 
Po meczach eliminacyjnych, które były rozgrywane w gminach, najważniejsze mecze tegorocznej ligi, promującej zdrowy styl życia i grę fair play, rozegrano na boiskach centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Najpierw rywalizowali zawodnicy w kategorii do 14 lat. Na finał przyjechało sześć ekip, reprezentujących swoje miejscowości: SP Szczyt – Boguszów – Gorce; Orzełki Mieroszów; Old Spice Team Głuszyca; Polonia Środa Wałbrzych; FC Lewce Czarny Bór oraz Górnik Szczawno – Zdrój. Drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie. Nie zabrakło ambitnej gry i emocji, a poziom gry był wysoki. W półfinale zmierzyły się Górnik i Orzełki oraz Szczyt i Lewce. W tym ostatnim spotkaniu, w którym Szczyt wywalczył awans do finału, nie obyło się bez rzutów karnych. Trzecie miejsce przypadło drużynie Orzełki z Mieroszowa, która pokonała Lewce 3:1. W zaciętym do ostatniej minuty finale,  pierwszymi triumfatorami PLM Aglomeracji Wałbrzyskiej została drużyna Górnik ze Szczawna, wygrywając 2:1 ze Szczytem.
Po zmaganiach w młodszych rocznikach,  rozpoczął się turniej w starszej kategorii wiekowej. Tu stawił się komplet drużyn, czyli dziewięciu zwycięzców eliminacji w gminach: Polonia Wałbrzych, Fajne Chłopaki Nowa Ruda, KS Walim, Dzieci Steca Szczawno Zdrój, Orły Mariana Boguszów – Gorce, Skalnik Czarny Bór, Torpedo Stare Bogaczowice, Termalika Głuszyca, Orzełki Mieroszów. Drużyny zostały rozstawione w trzech grupach, z których do fazy finałowej awansowali zwycięzcy. Już pierwsze spotkania, przyniosły wiele wrażeń, a niektóre z nich trzymały w napięciu i kibiców, i sędziów aż do ostatniego gwizdka. Do ścisłego finału awansowały: Fajne Chłopaki, Dzieci Steca i Torpedo. W finale drużyny rozegrały mecze pomiędzy sobą: Fajne Chłopaki zremisowały 0:0 z Dziećmi Steca, Dzieci Steca pokonały Torpedo 3:1, a Fajne Chłopaki uległy Torpedo 0:1. Turniej w swojej kategorii wygrała drużyna Dzieci Steca Szczawno Zdrój, II miejsce zajęło Torpedo Stare Bogaczowice, a III miejsce wywalczyły Fajne Chłopaki Nowa Ruda.
Organizatorami turnieju byli: radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatol Szpur, Fundacja „Z Całego Serca”, Centrum Aqua – Zdrój. Patronat honorowy sprawowali: prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, senator RP Wiesław Kilian i poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy. Partnerami były: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Gmina Wałbrzych. Mecenat nad turniejem objęły: Zamek Książ sp. z o.o. i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
– Pierwszy tego typu turniej nie zostałby zorganizowany,  gdyby nie osobiste i bezinteresowne zaangażowanie wielu osób, w tym włodarzy gmin, pracowników administracji samorządowej, a przede wszystkim pracowników i koordynatorów obiektów sportowych. Wszystkim osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy – podkreślają organizatorzy Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.
(RED)
 podworkowa liga mistrzow
Finaliści Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

REKLAMA