https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzowie w pasach

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” obejmuje całą Polskę. – 25 czerwca spotykamy się w Wałbrzychu (stacja paliw ul. Wrocławska 144). Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób, dowiedzą się ci, którzy odwiedzą PIT STOP-w godzinach 13.00 -19.00. Eksperci edukują także, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi – wyjaśniają organizatorzy.
Mistrzowie w pasach-foto Katalog (4)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kampania ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – już weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie.
Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Rajdowcy, a w szczególności Mistrzowie, zawsze podkreślają publicznie, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa ratują życie. W poparcie idei kampanii angażują się także eksperci, patroni instytucjonalni oraz celebry ci.
Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.
W trakcie pilotażu kampanii „Mistrzowie w pasach”, na terenie województwa pomorskiego, na wybranych stacjach paliw, grupa ekspertów przeprowadzała inspekcję montażu fotelików oraz prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Wyniki były zaskoczeniem, albowiem trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik. Podobnie było w tym roku podczas inspekcji w Warszawie, Lesznie, we Wrocławiu, w Łomży, Opolu, Malankowie, Krakowie, Olsztynie czy w Zamościu.
Nie umiemy prawidłowo zapinać pasów – przez co narażamy życie. Wyniki w różnych zakątkach Polski nie są odmienne: tylko znikomy procent odwiedzających może pochwalić się swoimi umiejętnościami, reszta poległa w rankingu. Za to wszyscy odjechali bogaci w wiedzę i przekonani, że od dziś będą umieli dbać o swoje bezpieczeństwo w tym zakresie.

REKLAMA

Kliknij tutaj