Lekkoatletyczne sukcesy gimnazjalistów

Z medalami wrócili uczniowie Gimnazjum w Szczawnie Zdroju, startujący w dolnośląskich imprezach lekkoatletycznych.
la szczawno
W Mityngu 70-lecia Zgorzelca pchnięcie kulą wygrała Paulina Chmielewska, a Oliwia Czaban była druga. Justyna Bryłka stanęła na drugim stopniu podium w skoku wzwyż.
Tydzień później 9 maja na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży srebrne medale zdobyli: Damian Dauksza (skok w dal) i Justyna Bryłka (skok wzwyż).
W Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Bogatyni w dniu 16 maja to następne dwa krążki: brązowy Oliwii Głód w biegu na 300 m ppł. i złoty Justyny Bryłki, która osiągnęła rekordowy wynik 166 cm i dzięki temu zakwalifikowała się już na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Łodzi. Martyna Paulińska była piąta w rzucie dyskiem.
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików we Wrocławiu w dniu 23 maja zaowocowały złotym medalem Oliwii Czaban w rzucie dyskiem, czwartym miejscem w biegu na 300 m ppł. i piątym w skoku w dal Damiana Daukszy. W biegu na 110 i 300 m ppł. Dominik Hajdasz był piąty.
Teraz zostały tylko Mistrzostwa Szczawna w których startuje liczna grupa uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, potem już tylko wakacje.