Worek medali

Juniorzy i juniorzy młodsi Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych pobili swój medalowy rekord w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Zdobyli aż 17 medali, a dotychczasowy rekord wynosił 14.
kulaa
W starszej kategorii juniorów medali było 8, a najwięcej – 3 – zdobyła Weronika Grzelak, która wystąpiła w trzech konkurencjach indywidualnych, ale nie w wieloboju. Złote medale wywalczyli: Weronika Grzelak w skoku wzwyż – 173cm i w pchnięciu kulą – 11,96m; srebrne medale zdobyli – Jakub Janiszewski w biegu na 800 m -1:59,05, Paulina Józik w biegu na 200m -27.05, Mateusz Jopek w skoku w dal – 6,59m, Aleksander Atamańczuk w skoku wzwyż-185 cm; natomiast brązowe medale zdobyły Oliwia Słowik w rzucie oszczepem – 33,58m oraz Weronika Grzelak w biegu 100m ppł – 15,71s. W kategorii juniora młodszego tych medali było 9. Złote medale zdobyli: Piotr Pytlak w pchnięciu kulą -14,68m, Maciej Adamus w dysku -44,12m i rzucie młotem -50,68m, Justyna Bryłka w skoku wzwyż -166cm; srebrne medale zdobyli: Paweł Pytlak w dysku -4o,50m, Patrycja Wyrzyńska w biegu na 100m -12,69s, Oliwia Głód w biegu na 400m ppł -71.61, Alicja Kolanek w skoku w dal -5,12m; a brązowy medal wywalczył Marcin Ochyra w skoku wzwyż -190cm.
Po juniorach bardzo dobry start w Mistrzostwach Dolnego Śląska zaliczyli także młodzicy LKS Górnik. Zdobyli na nich pięć medali, w tym trzy złote. Mistrzami zostali Oliwia Czaban i Karol Molak w rzucie oszczepem oraz Weronika Janik w skoku w dal.  Wicemistrzyniami są Daria Szałańska w pchnięciu kulą oraz Ola Tomaszewska w biegu na 600 m.  Czwarte miejsca zajęli: Weronika Janik w skoku wzwyż,  Daria Szałańska w rzucie oszczepem,  Bartosz Raszewski w pchnięciu kulą. Piaty był Damian Dauksza w skoku w dal i biegu na 300 m ppł.  Szóste miejsca wywalczyli Dominik Hajdasz w biegu na 300 m ppł i Oliwia Czaban w pchnięciu kulą. Na siódmym miejscu uplasowali się  Bartosz Raszewski w rzucie dyskiem i Natalia Krynicka w biegu na 300 m ppł.