Tylko 3 punkty!

Piłkarze Górnika Wałbrzych w najbliższej serii gier zagrają na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 maja, o godz. 17:00.
Dla wałbrzyszan jest to mecz z kategorii o życie, ponieważ w poprzedniej kolejce przegrali w Niepołomicach z miejscową Puszczą aż 0:5, a drużyna z Małopolski jest bezpośrednim rywalem Górnika w walce o utrzymanie w II lidze. Biało – niebiescy nadal zajmują 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów i 4 punktami straty do bezpiecznej lokaty. Drużyna z Mielca przed 32. kolejką zajmuje 8. miejsce z 46 oczkami na koncie. Jej bilans bramkowy to 42:39, wygrała 12 razy, 10-krotnie zremisowała i 9 razy przegrała.
W ekipie Jerzego Cyraka oprócz kontuzjowanych Grzegorza Michalaka, Damiana Jaroszewskiego i Seweryna Derbisza, którzy nie zagrają do końca sezonu, dodatkowo za nadmiar żółtych kartek będzie musiał pauzować Mateusz Sawicki. W zespole kilkukrotnego mistrza Polski za kartoniki nie będą mogli zagrać Jakub Żubrowski oraz Damian Bożek, za to po absencji do składu wróci Tomasz Prejs. Piłkarze Stali mają jeszcze matematyczne szanse na awans go I ligi, ale w ostatnim swoim meczu przegrali na własnym obiekcie ze Stalą Stalowa Wola 0:2, przez co szanse na sukces są teraz bardzo niewielkie.
W poprzedniej rywalizacji obu drużyn w Mielcu Górnik przegrał 1:3, choć prowadził do przerwy 1:0 po bramce z rzutu karnego zdobytej przez Marcina Folca. Jednak w drugiej połowie dla Stali strzelali Rafał Jankowski (50 min.), Sebastian Duda (57 min.) oraz Kamil Radulj (87 min.), przez co 3 punkty zostały na Podkarpaciu.
By zachować szanse na zajęcie miejsca gwarantującego utrzymanie w II lidze Górnik musi bezwarunkowo wygrać ze Stalą, bo jego bezpośredni rywale (Puszcza, Okocimski i Kotwica) zdobyli punkty w meczach wyjazdowych i znów powiększyli przewagę.