https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Muzeum OdNowa

Pod tym właśnie hasłem wałbrzyskie muzeum organizuje tegoroczną Noc Muzeów. Muzeum, którego historia sięga roku 1908, zaprezentuje publiczności swoje nowe oblicze.
 Muzeum OdNowa 1
 
 
 
 
 
 
Po raz pierwszy od wielu miesięcy zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć wszystkie wyremontowane sale wystawowe, a w nich – nowe ekspozycje. Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość podziwiania części zbiorów polskiego malarstwa współczesnego, w tym obrazów takich mistrzów, jak Jerzy Duda-Gracz, Franciszek Starowieyski, Zdzisław Beksiński czy Jerzy Nowosielski. Galeria, w której prezentowane są te dzieła będzie w najbliższym czasie powiększona tak, aby mogło się w niej znaleźć więcej prac znajdujących się w zbiorach muzeum, w tym również artystów wałbrzyskich.
Nowe propozycje – oprócz wystaw, które były już udostępnione do zwiedzania – to historia porcelany śląskiej, w tym eksponaty z dawnych wałbrzyskich fabryk oraz niezwykle efektowna kolekcja polskiej porcelany z lat sześćdziesiątych, uchodzących za jeden z najlepszych okresów wzornictwa w naszym kraju. Kolekcja ta, to najnowszy nabytek wałbrzyskiego muzeum.
W trakcie Nocy Muzeów, nie zabraknie również atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych gości. Odbędzie się między innymi profesjonalna sesja zdjęciowa, stylizowana na dawne malarstwo, w trakcie której każdy z obecnych może stać się Mona Lisą lub Damą z gronostajem, warsztaty dla najmłodszych oraz konkurs na przebranie inspirowane dawnym malarstwem. Tego dnia nastąpi również symboliczne odsłonięcie tablicy z nowym logo i nazwą muzeum. Od tego momentu Muzeum w Wałbrzychu stanie się Muzeum Porcelany.
Program Nocy Muzeów:
– wernisaż wystawy prac Marty Sienkiewicz i Piotra Romińskiego, wykładowców wrocławskiej ASP
– otwarcie nowej ekspozycji stałej, m.in. z kolekcją polskiej ceramiki z lat 50. i 60. XX w.
– otwarcie galerii malarstwa współczesnego
– oficjalne otwarcie muzealnego sklepiku
– sesja fotograficzna  „Wskocz na obraz!”
– konkurs na przebranie inspirowane dawnym malarstwem
– warsztaty dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy na Noc Muzeów – 16 maja od godziny 19.00.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj