Powtórka z rozrywki

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki 1:3. W półfinale play off I ligi jest remis 2:2 i do wyłonienia drugiego finalisty będzie potrzebny piąty mecz, który 6 maja zostanie rozegrany w Suwałkach.
Gospodarze, tak jak w poprzednim meczu, wyszli na parkiet w składzie:  Fijałek, Olczyk, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Filipiak oraz Mihułka jako libero. Przez większość I seta wałbrzyszanie prowadzili różnicą 2-3 punktów. Przy stanie 24:23 mieli piłkę setową, ale źle rozegrali tę i kolejne akcje, przez co pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 25:27. W II partii podopieczni Krzysztofa Janczaka prowadzili 4:0 i 8:4, ale goście zdołali wyrównać. Do końca tej części spotkania wynik oscylował koło remisy, ale się skończyło podobnie jak w poprzedniej – Victoria PWSZ przegrała 23:25. Trzeci set był od początku do końca wyrównany i – tak jak w drugim – cały czas kto inny prowadził. Piłkę meczową miał Ślepsk, jednak – po dramatycznej końcówce – wałbrzyszanie wygrali partię 32:30. W IV odsłonie początek był remisowy, ale Ślepsk odkoczył na 4 punkty przewagi (16:12). Gospodarze stopniowo zmniejszali dystans, jednak nie zdołali nawet wyrównać, przez co czwarty set skończył się takim samym wynikiem jak drugi – 23:25, a cały mecz zawodnicy trenera Janczaka przegrali 1:3.
Mecz numer 5 zespoły zagrają w Suwałkach, a odbędzie się on w środę, 6 maja.