Jedną nogą w finale!

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki 3:0 w trzecim meczu półfinałowym fazy play-off I ligi. W rywalizacji obu zespołów jest 2:1 dla wałbrzyszan, a rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw.
Gospodarze wyszli w składzie:  Fijałek, Olczyk, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Filipiak oraz Mihułka jako libero. Na początku spotkania prowadziła Victoria, ale goście zdołali wyrównać do rezultatu 12:12. Jednak nie podłamało to gospodarzy, którzy odskoczyli rywalowi i wygrali I seta 25:20. Na początku drugiej partii był remis 3:3, jednak – podobnie jak w poprzedniej części spotkania – podopieczni Krzysztofa Janczaka wypracowali sobie przewagę i wygrali ostatecznie II seta 25:18. Trzecia odsłona wyglądała bardzo podobnie do drugiej: po początkowym remisie 2:2 gospodarze kontrolowali przebieg gry i wygrali ostatniego seta 25:20, a cały mecz 3:0. MVP spotkania został przyjmujący Szymon Piórkowski.
Następny mecz między tymi drużynami odbędzie się w niedzielę, 3 maja, o godz. 13:30. Spotkanie będzie transmitowane na antenach TVP Sport i TVP Regionalna.