Rozstrzygnie ostatnia kolejka

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali we własnej hali AZS AWF Katowice 86:75, czym zrewanżowali się akademikom za pogrom w stolicy Górnego Śląska. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy mają punkt straty do Doralu Nysa Kłodzko, który zajmuje 2 miejsce – premiowane udziałem w barażu o awans do I ligi. Jeśli w ostatniej kolejce Górnik wygra w Bytomiu z Polonią, a Doral przegra we własnej hali w AZS AWF, to wałbrzyszanie zagrają w barażach. Jeśli jednak zwyciężą kłodzczanie, to wynik meczu Górnika nie będzie miał żadnego znaczenia. Mecz w Bytomiu odbędzie się w piątek, 24 kwietnia, o godz. 18:30.
Początek środowego spotkania z AZS AWF należał go gospodarzy, którzy prowadzili już 9:0, ale katowiczanie stopniowo zmniejszali stratę. Mimo to Górnik wygrał I kwartę 23:20. Na początku drugiej odsłony wałbrzyszanie kontrowali wynik, ale najpierw goście doprowadzili do remisu, a następnie odskoczyli aż na 10 punktów. Ostatecznie pod koniec I połowy na tablicy widniał wynik 38:45. W III partii podopieczni Arkadiusza Chlebdy starali się odrabiać wynik, mimo słabego początku tej części meczu zmniejszyli stratę do 1 punktu – po tej odsłonie było 60:61. Za to w ostatniej kwarcie biało – niebiescy pokazali klasę – po świetnej grze Piotra Niedźwiedzkiego i Rafała Niesobskiego wygrali tą partię 26:14, a cały mecz 86:75.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – AZS AWF Katowice 86:75 (23:20, 15:25, 22:16, 26:14)
Górnik: Niesobski 24, Niedźwiedzki 21, Glapiński 18, Iwański 8, Krzymiński 7, Ratajczak 6, Suchodolski 2, Myślak 0, Józefowicz 0, Adranowicz 0, Durski 0.
AZS AWF: Piotrkowski 21, Kujon 11, Bączyński 9, Szczypka 9, Nowak 6, Grzegorzewski 6, Czyżnielewski 6, Kurdubski 5, Stawowski 2, Wilczyński 0.