Victoria w półfinale!

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali we własnej hali w drugim meczu ćwierćifnałowym I ligi z Krispolem Września 3:1. Zwycięstwo dało awans do półfinału, w którym zawodnicy z Wałbrzycha zagrają ze Ślepskiem Suwałki.
Victoria rozpoczęła mecz w składzie: Fijałek, Olczyk, Kaczmarek, Piórkowski, Krulicki, Filipiak oraz Mihułka jako libero. Na początku pierwszego seta gospodarze przegrywali 6:8, ale chwilę później, po 3 zagrywkach Kaczmarka, wałbrzyszanie prowadzili 12:11. Niestety, nie potrafili doskoczyć do Krispolu, przez co goście wygrali tę część spotkania 25:22. W II partii, po bardzo dobrym początku podopiecznych Krzysztofa Janczaka, którzy wypracowali 4 punkty przewagi, wrześnianie najpierw zdołali wyrównać, a następnie prowadzili 16:15. Mimo to gospodarze się nie poddali, odskoczyli rywalowi i wygrali drugiego seta 25:22. Trzecia odsłona wyglądała bardzo podobnie do drugiej – najpierw Victoria prowadziła, następnie Krispol odrobił straty i wygrywał 20:17, ale ostatecznie wałbrzyszanie wygrali tę odsłonę, po bardzo zaciętej końcówce, 29:27. IV set był już w całości bardzo dobrze rozegrany przez drużynę Krzystofa Janczaka. Wałbrzyszanie od początku cały czas prowadzili, a ich przewaga była w granicach 5-6 punktów. Ostatecznie Victoria wygrała tego seta 25:20, a cały mecz 3:1, dzięki czemu awansowała do półfinału fazy play-off I ligi.