Radke wierzy w pomoc św. Jana Pawła II

Wałbrzyski długodystansowiec, 72-letni Witold Radke, ma szczególny związek ze św. Janem Pawłem II, z którym w swoim życiu zetknął się wielokrotnie, a którego 10. rocznicę śmierci niedawno obchodziliśmy.  – Dlatego ufam w jego pomoc, także na maratońskich trasach – powiedział.
Obserwował bezpośrednio jego msze i homilie podczas pielgrzymek papieża do ojczystego kraju. – Za każdym razem bardzo je przeżywałem – podkreślił.
21 marca 1999 roku Radke, po maratonie w Rzymie, wraz grupą innych zawodników i turystów, został przyjęty przez Jana Pawła II. – Klęczałem przed nim z medalem na szyi na wyciągnięcie ręki.
Pamięta, że w stolicy Włoch przebiegł ten dystans po raz ósmy w życiu. W stawce prawie 4300 zawodników z całego świata zajął 1023. miejsce w czasie 3:23.03.
– Nie mogło mnie zabraknąć w Watykanie na pogrzebie papieża oraz podczas uroczystości kanonizacyjnej, gdy został zaliczony w poczet świętych. W trudnych życiowych momentach, również na trasie biegu, modlę się do św. Jana Pawła II i bardzo mi to pomaga w przezwyciężeniu kryzysów – stwierdził.
Radke po pokonaniu ciężkiej choroby serca, zajął się bieganiem na długich dystansach. Jest zdobywcą Korony Maratonów Świata, przebiegając je w Berlinie, Londynie, Nowym Jorku, Bostonie i Chicago. Rywalizował na czterech kontynentach. Poza tym uczestniczył w maratonach we wszystkich 44 europejskich stolicach.