Koncert Niesobskiego

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali w Chorzowie Albę 79:61. Bohaterem spotkania był Rafał Niesobski, który zdobył 35 punktów. Dzięki wygranej nadal biało-niebiescy mają szansę na występ w barażach o I ligę.
Górnicy chcieli się zrehabilitować za derbową porażkę, po 2 dogrywkach, z WKK Probiotics Wrocław 61:67. I choć na początku meczu z Albą gospodarze prowadzili 3:0, to podopieczni Arkadiusza Chlebdy szybko odrobili straty, a potem osiągnęli przewagę i wygrali I kwartę 19:11. W II odsłonie wałbrzyszanie kontrolowali wynik i grę oraz starali się podwyższyć przewagę. Na koniec pierwszej połowy prowadzili 38:27, a trzecia partia wyglądała bardzo podobnie do drugiej: przy wyrównanej walce na tablicach, gospodarze nie radzili sobie z lepszą skutecznością Górnika, co zadecydowało, że po pół godzinie gry goście wygrywali 56:42. A ostatnia kwarta to był koncert Rafała Niesobskiego, który zdobył w niej aż 17 z 23 punktów zespołu (w całym meczu zdobył 35 punktów, 7 razy trafiając za 3 pkt.!), dzięki czemu Górnik ostatecznie wygrał w Chorzowie z Albą 79:61.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają we własnej hali z KKS-em Mickiewicz Romus Katowice. Mecz odbędzie w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 17:00.

Alba Chorzów – Górnik Trans.eu Mazbud Wałbrzych 61:79 (11:19, 16:19, 15:18, 19:23)
Alba: Weselak 17, Milewski 17, Wójcik 8, Stępak 7, Sega 4, Błaszczyk 3, Lis 3, Gambusz 2, Złotoś 0, Podbiał 0, Dobriański 0, Piątkowski 0.
Górnik: Niesobski 35 (7×3), Niedźwiedzki 11, Glapiński 10, Iwański 6 (11 zb.), Józefowicz 6, Ratajczak 5, Suchodolski 3, Adranowicz 2, Rzeszowski 1, Myślak 0.