https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pójdą śladem juniorów?

Koszykarze drugoligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają szansę powtórzyć wyczyn młodszych kolegów, którzy w weekend pokonali faworyzowanego i niepokonanego rywala. W sobotę w meczu na szczycie grupy F niepokonany AZS AWF Katowice będzie podejmował Górnika od godz. 18.00. W weekend zagrają także zespoły młodzieżowe Wałbrzyskiego klubu.
SONY DSC
W poprzedni weekend Górnik pokonał w Katowicach Mickiewicza i w sobotę zapowiada walkę o przełamanie hegemonii katowickich akademików w tym sezonie.
Z kolei trzecioligowe rezerwy Górnika 7 marca o godz. 12.00, w hali IV LO przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu, będą podejmowały KKS Siechnice. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego mają szansę na awans na 3 miejsce w tabeli, ale muszą pokonać siechniczan różnicą co najmniej 4 punktów, ponieważ we własnej hali KKS zwyciężył wałbrzyszan 89:86. Przed meczem seniorskich rezerw Górnika, o godz. 10.00 w tej samej hali zostanie rozegrany mecz Wiosennej Ligi Kadetów, w którym młodzi wałbrzyszanie zmierzą się z Sudetami Jelenia Góra. Z kolei w Wiosennej Lidze Młodzików zespół Górnika, prowadzony przez kapitana seniorów Rafała Glapińskiego, uległ 91:97 ekipie Śląska Wrocław. Punkty dla Górnika zdobywali: Rejek 26, Matusik 18, Lewkowicz 15, Gorgól 9, Rumniak 8, Tosti 8, Chlebda 4, Dudeńko 3, Gałecki 0, Wasilewski 0.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj