https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dyżury na Podzamczu

Od początku tego roku odbyły się już dwa dyżury pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze przy al. Podwale. Podobną działalność rozpoczyna także Chrześcijańska Misja Społeczna.
RWS Podzamcze
Oto wykaz kolejnych dyżurów w I półroczu br.: 30 marca – Patrycja Cyganik; 27 kwietnia – Rafał Skrzyński; 27 maja –  Monika Wójtowicz; 29 czerwca – Aleksander Nowak.
Pracownicy MOPS oferują poradnictwo socjalne, psychologiczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne w zakresie: uzależnienie od środków psychoaktywnych; współuzależnienie; problemy małżeńskie i wychowawcze; bezrobocie; bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych; przemoc domowa; wsparcie dla osób niezaradnych życiowo i zaburzonych psychicznie. Pełniący dyżury dysponować będą dokumentami niezbędnymi do wypełnienia na miejscu oraz ulotkami, broszurami informacyjnymi oraz numerami telefonów innych instytucji wspierających.
Z podobną ofertą wystąpiła Chrześcijańska Misja Społeczna, której przedstawiciele także będą dyżurowali w siedzibie RSW Podzamcze (w piątki od godz. 18.00 do 20.00) pod hasłem „Przyjdź porozmawiać, pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie”. Wszystkim, którzy czują się samotni, są opuszczeni, a nawet bezdomni, mają problemy z nałogiem i stykają się z przemocą w rodzinie, dyżurujący będą starali się pomóc w miarę swoich możliwości.
(A.Bas.)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty