Mocne odbicie

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pewnie wygrał wyjazdowy mecz II ligi koszykarzy z Sokołem Międzychód 73:53. Tym samym podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy przerwali pasmo porażek.
Mecz był wyrównany przez pierwsze 5 minut. Z prowadzenia Sokoła 4:3 szybko zrobiło się 4:12, a gospodarzy na ziemię sprowadzili Rafał Niesobski, który trafił zza linii 6,75 m i Piotr Niedźwiedzki, który popisał się efektownym wsadem. Dość powiedzieć, że w I kwarcie gospodarze zdołali zdobyć zaledwie 7 pkt., podczas gdy wałbrzyszanie uzbierali ich 25. W II ćwiartce dolnośląski zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie i na długa przerwę schodził prowadząc 40:24. Po zmianie stron obraz gry nie uległ radykalnej zmianie. Początkowo międzychodzianie odrobili część strat, ale w 27 min. spotkania przegrywali już 32:54, a gdy na niespełna 3 minuty przed syreną kończącą spotkanie Bartłomiej Ratajczak dwoma rzutami wolnymi zwiększył przewagę Górnika do 29 pkt. (72:43), trener Chlebda mógł desygnować do gry młodzież. Dzięki temu pierwsze punkty na drugoligowych parkietach zdobył wychowanek Damian Durski.
W następnej kolejce – 7 lutego o godz. 18.00 – Górnik będzie podejmował Drogbruk Kalisz. Będzie to okazja do rewanżu za pierwszą porażkę w tym sezonie.

MKS Sokół Marbo Międzychód – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 53:73 (7:25, 17:15, 10:17, 19:16)
Górnik: Niedźwiedzki 22, Ratajczak 15, Niesobski 13, Iwański 6, Rzeszowski 6, Józefowicz 4, Glapiński 3, Suchodolski 3, Durski 1, Stochmiałek 0, Krzymiński 0, Borzemski 0.