Zdobędą Ostrołękę?

Siatkarze Victorii PWSZ bardzo solidnie przygotowują się do środowego pojedynku z Pekpolem w Ostrołęce. W poniedziałek były zajęcia siłowni i po południu trening w hali, a we wtorek trening przed południem  i wyjazd do Ostrołęki. W środę podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka będą trenowali w hali rywala, w której – jako zespół – jeszcze nie występowali. Pekpol to drużyna własnego boiska, do tej pory wygrała na nim wszystkie 8 spotkań.  To zaskakujący wynik, bo to jest jedyny zespół z kompletem zwycięstw w domu. Nawet lider Camper zanotował porażkę na własnym boisku.  Nasz zespół ma więc szanse jako pierwszy przerwać tę passę zwycięstw. Z kolei Pekpol gra słabo na wyjazdach,  tylko odniósł jedno zwycięstwo na wyjeździe.  W poprzedniej kolejce dość wyraźnie przegrał 1:3 w Zawierciu z Wartą. W I rundzie uległ w Wałbrzychu Victorii PWSZ 0:3.  Tylko I set był wyrównany (26:24), w dwóch kolejnych nasi siatkarze rozbili rywala do 13 i 15.  Pekopol obecnie jest 7. w tabeli, zamyka grupę pościgową, która próbuje gonić pierwszą „3″.  Pekpol z kolei ma kilka punktów przewagi nad drugą połówka tabeli. Raczej powinien wywalczyć miejsce w górnej „8″ sezonu. Pekpol od pięciu lat gra w I lidze, poprzednio zajmował niej 4, 4, 5 i 8 miejsce. Mecz ten ma więc dla obu drużyn bardzo duże znaczenie. Punkty zdobyte w Ostrołęce pozwolą Victorii PWSZ pozostać w pierwszej „3″, utrzymać przewagę nad konkurentami i nawet zbliżyć się do lidera, bo Camper nie gra. Z kolei Pekpol walczy o utrzymanie solidnego miejsca w środku tabeli. Mecz jutro w Ostrołęce o godz. 18, relacja live na stronie http://victoria.pwsz.com.pl/.