Walczą o awans

Juniorzy Victorii PWSZ Wałbrzych rozegrali mecz o wicemistrzostwo Dolnego Śląska, bo przed spotkaniem Cuprum Lubin miało punkt więcej od ekipy z Wałbrzycha. I nasi młodzi siatkarze stoczyli bardzo dobry pojedynek z faworytem na jego boisku. I seta wygrali do 22, II seta przegrali do 23, a trzeciego znowu wygrali do 23. I prowadzili 2:1. Jednak IV set wyraźnie dla gospodarzy – do 14. W tie-breaku grano punkt za punkt, jednak w końcówce to Cuprum okazało się skuteczniejsze i wygrało 15:12, a cały mecz 3:2. Ale to oznacza 2 punkty dla Cuprum i 1 dla Victorii PWSZ. Cuprum ma teraz 2 punkty przewagi nad Victorią PWSZ w tabeli, a obie drużyny mają po jednym meczu do końca zmagań. Cuprum gra za tydzień z outsiderem Chrobrym i pewnie wygra, więc nasi juniorzy w ostatnim spotkaniu (01.02)  ze Spartakusem Jawor będą musieli zdobyć 1 lub 2 punkty, by pozostać na trzecim miejscu. Walka o to trzecie miejsce i awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów potrwa więc do końca rozgrywek juniorów.
W niedzielę  grali także młodzicy Victorii PWSZ. Wygrali 2:0 (25:22, 25:15) z RenButem Złotoryja i przegrali po walce z KS Milicz (18:25, 24:26). W półfinale zajęli drugie miejsce  za KS Milicz i awansowali do dolnośląskiego finału, w którym w lutym i marcu zagrają z Gwardią, KS Milicz i Dwójką Milicz. Trzy drużyny staną na podium mistrzostw Dolnego Śląska i zdobędą awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Wałbrzyszanie rozpoczną te finały od turnieju w Miliczu 8.02. Drużynę młodzików  prowadzi Radosław Ostrowski.