Wzięli dobry przykład

Młodzieżowe zespoły Victorii PWSZ Wałbrzych poszły śladem najstarszych siatkarzy tego klubu, którzy na wyjeździe odnieśli cenne zwycięstwo w Nysie. Kadeci i juniorzy rywalizowali z ekipą z Bielawy i oba zespoły pokonały rówieśników z Bielawianki, zwyciężając po 3:2.
W sobotę do Bielawy pojechali kadeci. To był dla nich podwójnie ważny mecz: raz punkty w finale dolnośląskim, dwa derby. I kadeci Victorii PWSZ stanęli jednak na wysokości zadania, chociaż sami najpierw wpędzili się w duże kłopoty. Przegrali dwa pierwsze sety, a w III secie przegrywali już 8:14. I wówczas zaczęli mocny finisz, który trwał przez dwa i pół seta. Wygrali III seta, wygrali IV seta, a potem wygrali tie-break. I wygrali mecz 3:2. Od zwycięstwa zaczęli finał dolnośląski, w którym zagrają jeszcze z Gwardią i Ikarem Legnica. Jednak to dopiero po Nowym Roku. Teraz zwycięsko zakończyli siatkarski rok 2014 i wskazali juniorom drogę do niedzielnego zwycięstwa też nad Bielawianką. W hali PSP 21 na wałbrzyskim Podzamczu  ponownie wałbrzyszanie wygrali 3:2. I set dla gości 25:20, II set dla gospodarzy 25:16. A potem była już walka na przewagi, najpierw dla Bielawy 25;23, a potem po pasjonującej końcówce 28:26 dla Wałbrzycha. I tie-break, równie wyrównany i długi, ale szczęśliwy dla Wałbrzycha – wygrany 17:15. To był prawdziwy mecz derbowy. Victoria PWSZ umocniła się na trzecim miejscu i niespodziewanie stanęła przed szansą na drugie miejsce, bo kolejny raz przegrało Cuprum z Ikarem 1:3. I wałbrzyszanie mają już tylko punkt straty do Cuprum, które – jak widać – jest do ogrania. Naszym juniorom pozostały jeszcze dwa mecze – z Cuprum (11.01) i Spartakusem Jawor (01.02). Jak wygrają w Lubinie to już będą mieć medal MDŚ i awans do ćwierćfinału MPJ. Jeżeli tam nie zdobędą punktów, to będą musieli pożegnać się ze srebrnym medalem MDŚ i muszą później wygrać z Jaworem, bo Ikar może nam deptać po piętach do samego końca zmagań w walce o trzecie miejsce.
– W sumie to był bardzo udany weekend dla naszych drużyn. Trzy mecze i trzy zwycięstwa, w tym dwa na wyjazdach. I wszystkie bardzo ważne, bo utrzymujące naszej drużyny w czołówkach tabel (seniorzy II miejsce, kadeci II miejsce, juniorzy III miejsce).  Dobrze się nam kończy ten rok 2014 – cieszą się działacze Victorii PWSZ.