Powalczą o medale

Młodzieżowe zespoły Victorii PWSZ – tak jak seniorzy – przegrały swoje weekendowe potyczki. Ale tak kadeci, jak i juniorzy powalczą wkrótce o mistrzostwo Dolnego Śląska.
W ostatnim w tym roku meczu ligowym, w Świdnicy kadeci Victorii PWSZ ulegli Dekorii 2:3 (25:21, 25:23, 23:25, 26:28, 11:15). Wałbrzyszanie prowadzili już 2:0, ale ostatecznie nie udało się uratować zwycięstwa. Nasi młodzi siatkarze kończą tą część sezonu na szczycie grupowej tabeli, z 9 wygranymi i 1 porażką na koncie. Victoria PWSZ już wcześniej zapewniła sobie awans do finału dolnośląskiego, w którym zmierzy się z Gwardią, Miliczem oraz Ikarem Legnica. Nasi młodzi siatkarze zagrają sześć spotkań: po dwa z Bielawianką, Gwardią i Ikarem Legnica. Są w stanie zdobyć nawet mistrzostwo województwa. zaczynają finały od wyjazdów do Bielawy i Legnicy. Gdyby wygrali te mecze, a szansa jest duża, to dobrze wejdą w tę część zmagań. To będzie bardzo ciekawy finał dolnośląski.
Po sobotniej porażce kadetów, która nie miała znaczenia dla układu tabeli i zwycięstwa Victorii PWSZ w eliminacjach, liczyliśmy na dobry występ w niedzielę juniorów. I chociaż zagrali na boisku lidera, który przewyższa inne drużyny z tej grupy (do tej pory komplet zwycięstw), to wypadli przyzwoicie. Co prawda przegrali, ale w każdym ze stoczonych setów trwała wyrównana walka i dopiero nasi przegrywali końcówki do 23, 20 i 23.
– W jednym elemencie ustępowaliśmy wyraźnie Gwardii i to zdecydowało o tym, że nie wygraliśmy seta – ocenił trener Janusz Ignaczak. – Rywal rozbijał nas zagrywką, ma w składzie dwóch zawodników z II ligi i jak oni zagrywali to my serynie traciliśmy punkty. Był set przy naszym prowadzeniu 20:14 i za chwilę było już 20:21. A za kolejną chwilę 23:25. Z gry chłopaków jestem zadowolony, dla nas teraz ważny jest mecz z Bielawianką, jak wygramy to utrzymamy trzecie miejsce.