Ślepska końcówka

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych nie zdołali powstrzymać na własnym parkiecie, będącego na fali zwycięstw, zespołu z Suwałk. Ślepsk zwyciężył pod Chełmcem 3:2 i wziął rewanż za porażkę na inaugurację sezonu we własnej hali.
Od początku spotkanie otwierające rundę rewanżową było zacięte i wyrównane. Obie ekipy popełniały wiele błędów, a na tablicy wyników często pojawiał się remis. Ale od stanu 22:22 skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali I seta 25:23. Sytuacja zmieniła po zmianie stron. Na I przerwę techniczną w II partii Victoria PWSZ schodziła prowadząc 8:5, a na drugą 16:10, by zwyciężyć spokojnie 25:18. Kolejna zmiana ról nastąpiła w III partii, gdy goście z Suwałk wykorzystali błędy wicelidera i zbudowali kilkupunktową przewagę. Bartosz Filipiak poderwał wałbrzyszan do walki i różnica stopniała do 1 pkt. (13:14), ale Ślepsk nie pozwolił na nic więcej, zwyciężając 25:18. IV odsłona to gra punkt za punkt do stanu 10:10. Potem podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka odskoczyli na 2 pkt., ale ze stanu 16:14 zrobiło się… 16:17. Gra błędów z obu stron sprawiła, że po kilku kolejnych wymianach prowadzenie odzyskali gospodarze (22:21), którzy zdołali skończyć dwie decydujące piłki, czym doprowadzili do piątego seta. Około 600 kibiców w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu liczyło, że ich ulubieńcy pójdą za ciosem i zdołają wywalczyć 2 punkty, lecz srodze się zawiedli. Zaczęło się obiecująco, bo od prowadzenia wałbrzyszan 6:4, ale na przerwę techniczną zespoły schodziły już przy prowadzeniu gości 8:6. Po zmianie stron Ślepsk rządził i dzielił na parkiecie, wykorzystując niewymuszone błędy rywali, co dało mu zwycięstwo w tie-breaku 15;10 i w całym meczu 3:2.
– W każdym secie walczymy o zwycięstwo i żadnej piłki nie oddajemy walkowerem. Na gorąco po meczu nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego przegraliśmy. Tym razem rywale byli lepsi – powiedział nam przyjmujący Szymon Piórkowski – najlepszy w wałbrzyskim zespole.
– Już od pierwszego seta było widać zbyt dużą liczbę błędów w naszej grze. Zanosiło się, że nie zdobędziemy nawet punktu, ale w IV partii zespół zdołał w końcówce przełamać rywala., Niestety, w tie-breaku coś się zacięło i stąd ta porażka, którą musimy teraz dokładnie przeanalizować – dodał trener Krzysztof Janczak.
W następnej kolejce Victoria PWSZ zagra w Nysie ze AZS Stalą.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:23, 10:15)
Victoria: Filipiak, Fijałek, Kaczmarek, Piórkowski, Olczyk, Krulicki, Mihułka (libero) oraz Krzywiecki, Karpiewski, Olszewski, Zieliński.
Ślepsk: Winnik, Makowski, Skrzypkowski, Modzelewski, Schamlewski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Smoliński, Urbanowicz, Rawiak.