Ponownie pobili Śląsk

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych od zwycięstwa rozpoczął rundę rewanżową w grupie D II ligi koszykarzy. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy ponownie pokonali Śląsk II – tym razem we Wrocławiu 81:70.
Do stolicy Dolnego Śląska Górnik pojechał podrażniony ubiegłotygodniową porażką w Kaliszu. Ale po początkowym prowadzeniu 4:0, zamykający tabelę grupy D II zespół rezerw Śląska szybko odwrócił wynik. Gospodarze wykorzystywali niecelne rzuty i straty wałbrzyszan, dzięki czemu po 10 min. gry prowadzili 14:10. Po wznowieniu gry prowadzenie dla Górnika na chwilę odzyskał Piotr Niedźwiedzki (15:14), ale po jego zejściu z parkietu Śląsk odrobił straty (19:16). Ostatnie 6 minut I połowy należało jednak do przyjezdnych, którzy – dyrygowani przez Rafała Glapińskiego – skutecznie wykorzystywali okazje strzeleckie i wyszli na prowadzenie 32:24.
Po zmianie stron, po dwóch kolejnych akcjach punktowych Glapińskiego, Górnik wygrywał już 45:34, lecz miał problemy z utrzymaniem koncentracji, co pozwalało wrocławianom wracać do gry. Kilka razy Śląsk II zbijał różnicę do poziomu 4-5 oczek. Niebezpiecznie zrobiło się na 3 min. i 39 sek. przed końcową syreną, gdy po trafieniu za trzy punkty Norberta Kulona gospodarze przegrywali już tylko 68:69. W decydującym momencie spotkania ciężar prowadzenia gry iż dobywania punktów wzięli na swoje barki liderzy Górnika: Glapiński i Niedźwiedzki. Ich trafienia zwiększyły dystans, a wynik spotkania na 81:70 dla wałbrzyszan ustalił efektownym wsadem Bartłomiej Ratajczak.
W kolejnym spotkaniu – 13 grudnia o godz. 19.00 – Górnik we własnej hali zagra z Muszkieterami Nowa Sól.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 70:81 (14:10, 12:22, 25:26, 19:23)
Górnik: Niedźwiedzki 21 (11 zb), Glapiński 20, Niesobski 9, Rzeszowski 8, Ratajczak 7, Suchodolski 6, Myślak 4, Iwański 4, Stochmiałek 2, Krzymiński 0.
Śląsk II: Stanferd Sanny 15, M. Kulon 13, Marc-Oscar Sanny 12, Gworek 9, Ostrowski 8, Kliniewski 7, Wilczek 6, Bortliczek 0.