https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nieoficjalni zwycięzcy II tury

Według nieoficjalnych wyników II tury wyborów nowymi burmistrzami zostali wybrani: Waldemar Kujawa w Boguszowie Gorcach, Roman Głód w Głuszycy, Marcin Raczyński w Mieroszowie i Marek Fedoruk w Szczawnie Zdroju. Na stanowisku prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka zastąpi Beata Moskal – Słaniewska.
SONY DSC
Niespodzianką jest porażka w Mieroszowie dotychczasowego wicestarosty powiatu wałbrzyskiego Andrzeja Lipińskiego, który stosunkiem głosów 1103 do 1372 przegrał z Marcinem Raczyńskim. Wynik ten oznacza, że najprawdopodobniej Andrzej Lipiński, który 16 listopada uzyskał mandat radnego Rady Powiatu Wałbrzyskiego, zostanie nowym starostą powiatu wałbrzyskiego, a dotychczasowy starosta- Józef Piksa, który zdobył mandat radnego powiatu z listy PSL – zostanie… wicestarostą.
Niespodzianki nie było w Szczawnie Zdroju, gdzie Marek Fedoruk stosunkiem głosów 1228 (59.30 %) do 843 ( 40.70 %) pokonał Marka Ćmikiewicza, oraz w Boguszowie Gorcach, gdzie urzędujący Waldemar Kujawa uzyskał 56 proc. głosów i tym samym pokonał Sławomira Wójcika. Z kolei w Głuszycy zwyciężył Roman Głód (1 680 głosów – 51.03 %), który był popierany przez Platformę Obywatelską i prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Jednak jego zwycięstwo nad Moniką Bisek – Grąz (1 612 głosów – 48.97 %) było minimalne – zadecydowało zaledwie 68 głosów!
Wybór Marka Fedoruka i Romana Głoda na burmistrzów spowodował zmiany w składzie Rady Powiatu Wałbrzyskiego, ponieważ obaj 16 listopada wywalczyli mandaty. W ich miejsce do rady powiatu wejdą: Dorota Piotrzkowska (za R.Głoda – miejsce w radzie przegrała 1 głosem z Grzegorzem Walczakiem!) oraz Iwona Woźniak (za M. Fedoruka).
Wbrew pierwszym, sondażowym  informacjom – sensacyjnie zakończyło się wyborcze starcie w Świdnicy, gdzie Wojciech Murdzek (popierany przez PO oraz posłankę PiS Annę Zalewską! uzyskał 43,59% – 7 425 głosów) został pokonany przez Beatę Moskal – Słaniewską z SLD (56,41% – 9 608 głosów). Rządzący Świdnicą przez ostatnich 12 lat Wojciech Murdzek będzie teraz zasiadał w Radzie Powiatu Świdnickiego i – nie wykluczone – w zarządzie powiatu.
Prawdopodobnie oficjalne wyniki II tury wyborów zostaną ogłoszone 1 grudnia.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj