https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wyborcza dogrywka

W niedzielę, 30 listopada, odbędzie się II tura wyborów samorządowych. W powiecie wałbrzyskim ponownie głosować będą mieszkańcy: Boguszowa Gorc, Głuszycy, Mieroszowa i Szczawna Zdroju. A już 1 grudnia wszystkie rady spotkają się na pierwszych sesjach, które zwołał komisarz wyborczy.
debata przed II tura PWSZ
 
Mieszkańcy Boguszowa Gorc, Głuszycy, Mieroszowa i Szczawna Zdroju głosować będą w niedzielę w tych samych lokalach wyborczych, co 16 listopada, w godz. od 7.00 do 21.00. Tymczasem kandydaci na burmistrzów (poza reprezentantami Mieroszowa) uczestniczyli w debacie, zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. A.Silesiusa w Wałbrzychu. Na zaproszenie uczelni nie odpowiedział tylko Sławomir Wójcik, który ubiega się o fotel burmistrza Boguszowa Gorc. Uczestnicy debaty prezentowali zgromadzonym studentom i mieszkańcom gmin siebie, swoje programy oraz odpowiadali na pytania konkurentów i słuchaczy. Debata przebiegała w wyjątkowo spokojnej atmosferze.
A dzień po wyborach, w poniedziałek, odbędą się sesje nowych rad. Co ciekawe, zmianie może jeszcze ulec skład Rady Powiatu Wałbrzyskiego, ponieważ trzej wybrani do niej kandydaci wciąż walczą w II turze wyborów w gminach: Andrzej Lipiński w Mieroszowie, Roman Głód w Głuszycy, a Marek Fedoruk w Szczawnie Zdroju. W razie zwycięstwa i objęcia mandatu burmistrza ich miejsca zajmą: Edyta Śpiewak (za A.Lipińskiego), Dorota Piotrzkowska (za R.Głoda – miejsce w radzie przegrała 1 głosem z Grzegorzem Walczakiem!) oraz Iwona Woźniak (za M.Fedoruka).
Najpóźniej, bo dopiero w sobotę, poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. PO zdobyła – 16 mandatów, PiS – 9, PSL- 5, Bezpartyjni Samorządowcy – 4, SLD – 2. W okręgu wałbrzyskim mandaty zdobyli: PO: Roman Szełemej (ale jego miejsce zajmie Julian Golak, ponieważ został wybrany na prezydenta Wałbrzycha,), Czesław Kręcichwost, Zbigniew Szczygieł; PiS: Piotr Sosiński, Jerzy Gierczak; PSL: Grażyna Cal; SLD: Marek Dyduch; Bezpartyjni Samorządowcy: Patryk Wild.
(RED)
 
Kandydaci na burmistrzów podczas przedwyborczej debaty w PWSZ.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty