https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Andrzejkowo i mikołajkowo

Przed nami niezwykłe wydarzenie w Wałbrzychu: integracyjna zabawa andrzejkowo – mikołajkowa! Już w piątek, 28 listopada o godzinie 14.00, w Galerii Victoria wspólnie bawić się będą osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi mieszkańcami regionu.
Andrzejki Scan
 
 
– To będzie impreza bez barier – zapowiadają organizatorzy piątkowej zabawy ze Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. – Celem naszego spotkania w Galerii Victoria jest zintegrowanie społeczności osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, kształcenie pośród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umiejętności twórczego i radosnego spędzania czasu, przez odczuwanie muzyki, kształcenie estetyki i poczucia piękna.
Zabawa andrzejkowo-mikołajkowa jest współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął prezydent Wałbrzycha.
Natomiast w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 1 grudnia o godz. 12.30, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, odbędzie się konferencja ”Wpływ rehabilitacji na jakość życia osób niepełnosprawnych od juniora do seniora”. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest okazją na zwrócenie uwagi na codzienne, życiowe problemy osób dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnością, a także promowanie działań na rzecz ich pełnej integracji w społeczeństwie. W programie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 2 grudnia w galerii handlowej w dzielnicy Sobięcin, w godz. od 12.00 do 18.00, zorganizowana zostanie wystawa sprzętu rehabilitacyjnego, połączona z prezentacją dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty