Dwa oblicza

Piłkarski Górnik Wałbrzych po raz 12 przegrał w II lidze – tym razem w Mielcu ze Stalą 1:3, choć prowadził do przerwy 1:0, po bramce z rzutu karnego Marcina Folca.

Przez pierwszy kwadrans zdecydowanie przeważali gospodarze – najpierw w 10 min. Krystian Getinger dograł w pole karne do Damiana Bożka, jednak ten zmarnował sytuację, a cztery minuty później świetną interwencją popisał się Patryk Janiczak po strzale głową Rafała Jankowskiego. Po tych akcjach do głosu doszli goście – po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzał Marcin Orłowski, który trafił w poprzeczkę, a następnie jeszcze z linii bramkowej futbolówkę wybili obrońcy Stali. I choć mielczanie znów zaczęli przeważać, to w 34 min. – po faulu na Grzegorzu Michalaku – został podyktowany rzut karny, który bardzo pewnie wykorzystał Folc. Tuż przed przerwą okazję na wyrównanie mieli piłkarze z Mielca, jednak Bożek huknął w poprzeczkę po bardzo składnej akcji.
Po słabym początku drugiej połowy, w 51 min. po próbie z woleja Jakuba Żubrowskiego, piłkę przeciął Jankowski, który z 5 m pokonał Janiczaka. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, najwyżej wyskoczył Sebastian Duda, który przelobował bramkarza i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po tych 2 bolesnych ciosach Górnik zaczął częściej posiadać piłkę, ale na dogodną sytuację trzeba było poczekać do 70 min., gdy Orłowski znalazł się w dogodnej sytuacji, ale świetnie jego strzał obronił Wojciech Daniel. I choć wałbrzyszanie szukali okazji do wyrównania, to w 88 min., po złym wybiciu piłki przez obrońców, z 20 metrów kopnął Kamil Radulj i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Stali.
Okazja na drugie zwycięstwo w sezonie będzie u siebie, gdzie Górnik zagra z Legionovią w sobotę, 8 listopada o godz. 14:00.

Stal Mielec – Górnik Wałbrzych 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Folc (34 – k), 1:1 Jankowski (50), 2:1 Duda (57), 3:1 Radulj (87). Żółte kartki: Jankowski, Żubrowski oraz Orłowski, Oświęcimka. Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Widzów: 2415.

Stal: Daniel – Załucki, Duda, Kościelny, Getinger – Bożek (78 Skiba), Głaz, Żubrowski (73 Podstolak), Radulj, Cholewiak – Jankowski (64 Płatek).

Górnik: Janiczak – Filipe, Cichocki, Tyktor, Sawicki – Bronisławski (68 Mańkowski), Wepa, G. Michalak, Folc (61 Moszyk), Oświęcimka (77 Śmiałowski) – Orłowski.