Rywalki na łopatkach

Podczas turnieju o Puchar Polski kadetek w zapasach, który odbył się w Żarach, znakomicie wypadła Dominika Kulwicka z Zagłębia Wałbrzych, która wywalczyła złoty medal w kategorii 56 kg. Wszystkie swoje rywalki, w tym zawodniczki z Niemiec, położyła na łopatki w I rundzie.
Pozostałe zapaśniczki Zagłębia zajęły miejsca: 3. Klaudia Matias (43 kg), 3. Magda Błaszczyszyn (46) i 8. Kamila Kulwicka (60). Zespołowo wałbrzyszanki zajęły 4. lokatę, a należy wziąć pod uwagę, że inne kluby wystąpiły w liczniejszej obsadzie.
Z bogatym dorobkiem medalowym wrócili młodzicy Zagłębia Wałbrzych z zapaśniczych mistrzostw makroregionu w Krapkowicach. Wśród dziewcząt złote krążki zdobyły Natalia Koperska (37 kg) i Kamila Kulwicka (57), srebrny wywalczyła Katarzyna Wacław (40), a brązowy Klaudia Matias (44). Z kolei wśród chłopców Łukasz Ropiak (38) zajął drugie miejsce, a Marcin Orliński (35) i Zbigniew Pala (85) trzecie.