Komplet pod siatką

Siatkarze Victorii Wałbrzych odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. W starciu dwóch beniaminków wałbrzyszanie oddali gościom z Rzeczycy tylko jednego seta, by zwyciężyć Caro 3:1. A następny mecz z AZS AGH w Krakowie będzie można zobaczyć na żywo w telewizji!
Oba zespoły spotkały się już w tym roku podczas turnieju finałowego o awans do I ligi. W Rzeczycy Victoria PWSZ wygrała 3:1 i kibice w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu liczyli co najmniej na powtórkę tego wyniku. I już pierwszy set pokazał, że przedostatnia ekipa I ligi będzie usiłowała sprawić niespodziankę w starciu z trzecią siłą tych rozgrywek. Siatkarze Caro bezlitośnie punktowali wałbrzyszan, wykorzystując ich zbyt liczne błędy, co dało im zwycięstwo 25:19. Ten zimny prysznic dobrze podziałał na podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka, którzy kontrolowali grę i wynik od początku drugiej partii, wygrywając ją 25:16. Podobnie było w trzeciej odsłonie, wygranej 25:17 i te dość łatwe wygrane sprawiły, że w czwartym secie gospodarze znów mieli problemy z koncentracją. Efekt? Na drugą przerwę techniczną Victoria PWSZ schodziła prowadząc zaledwie 16:15. Na szczęście uwagi trenera Krzysztofa Janczaka zrobiły swoje i po wznowieniu gry jego podopieczni szybko zbudowali bezpieczną przewagę (21:16), którą utrzymali do końca, wygrywając IV seta 25:19, a cały mecz 3:1.
Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, a 8 listopada Victoria PWSZ zmierzy się w Krakowie z AZS AGH. Ten mecz będzie transmitowany przez TVP Sport.

KPS Siedlce – Krispol Września 1:3

1          Camper Wyszków                   6          18        18:3     521:420
2          Victoria PWSZ Wałbrzych      6          14        16:7     529:450
3          Krispol Września                    6          14        15:7     499:469
4          Kęczanin Kęty                                    6          12        13:7     468:413
5          SMS PZPS Spała                     6          12        14:8     507:497
6          Stal AZS PWSZ Nysa              6          12        16:10   567:548
7          Energa Pekpol Ostrołęka         6          9          10:11   447:468
8          Espadon Szczecin                   6          8          11:13   507:539
9          AGH AZS Kraków                  6          7          10:13   495:523
10        Aluron Warta Zawiercie          6          6          9:14     492:508
11        Ślepsk Suwałki                                    6          5          8:16     519:531
12        KPS Siedlce                            6          4          9:16     553:585
13        CARO Rzeczyca                     6          3          7:18     514:580
14        Avia Świdnik                          6          2          4:17     403:490