Niepokonany nasz Górnik Wałbrzych kochany…

…mogli zaśpiewać wałbrzyscy kibice po środowym zwycięstwie koszykarzy Górnika Trans.eu TWS Mazbud nad Sudetami Jelenia Góra 76:62. Była to trzecia wygrana lidera grupy D II ligi!
Otwarcie meczu, w postaci trójki Bartłomieja Józefowicza nie zwiastowało czterominutowego przestoju w poczynaniach ofensywnych gospodarzy. Skrzętnie wykorzystali to goście spod Śnieżki, którzy wyszli na prowadzenie 13:3. Jednak koszykarze Górnika nie takie straty odrabiali w meczach z jeleniogórzanami. Wałbrzyszan do walki poderwał Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 5 pkt. z rzędu, a potem w końcu dołączyli do niego Rafałowie: Niesobski i Glapiński. Środkowy wyprowadził też Górnika na ponowne prowadzenie (14:13), a wspaniały finisz w I kwarcie zakończył jednym celnym rzutem wolnym Daniel Iwański i na pierwszą regulaminową przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu górników 16:13. Po wznowieniu gry Sudety poderwał Łukasz Niesobski, którego 4 pkt. dały gościom prowadzenie 20:16. Grający zrywami wałbrzyszanie doskakiwali na dystans 1 oczka, po czym Ł. Niesobski budował od nowa przewagę rywali (29:23). W końcówce I połowy na chwilę wynik odwrócił Iwański (30:29), ale wynik 31:30 dla Sudetów ustalił przed syreną kończącą I połowę J. Wilusz.
Trzecią ćwiartkę lepiej rozpoczął Górnik, który po punktach Niedźwiedzkiego i Iwańskiego prowadził 36:31, lecz kolejny zryw podopiecznych trenera Ireneusza Taraszkiewicza dał im remis 36:36. Kolejna seria wałbrzyszan pozwoliła im zbudować 9 pkt. przewagi (45:36), po czym Ł. Niesobski i jego koledzy – na 3 min. przed końcem tej odsłony – zbili przewagę go 4 oczek (45:41). Ostatnie dwie minuty tej części meczu Górnik wygrał jednak 10:0, dzięki czemu na ostatnie 10 minut wyszedł prowadząc 60:44. Rozbici jeleniogórzanie nie byli już w stanie podjąć walki i przez 5 min. IV kwarty nie byli w stanie zdobyć ani jednego punktu. W tym samym czasie  miejscowi dołożyli do swojego dorobku 6 pkt. (66:44) i… chyba zbyt szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo. Sudety zdobyły 9 pkt. z rzędu, ale zespół spod Chełmca nie pozwolił na nic więcej i ostatecznie wygrał 76:62. Dodajmy, że w strzeleckim pojedynku braci Niesobskich lepszy okazał się Łukasz, który zdobył 20 pkt. dla Sudetów, podczas gdy Rafał dopisał 14 oczek na konto Górnika.
Kolejne spotkanie Górnik rozegra w sobotę o godz. 17.30 z Rawią w Rawiczu.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – Sudety Jelenia Góra 76:62 (16:13, 14:18, 30:13, 16:18)
Górnik: R.Niesobski 14 (1×3), Glapiński 11 (1×3), Iwański 11, Józefowicz 8 (2×3), Stochmiałek oraz Niedźwiedzki 22, Myślak 3 (1×3), Suchodolski 3 (1×3), Krzymiński 2, Ratajczak 2, Borzemski, Rzeszowski.