https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Move Week w Czarnym Borze

Gmina Czarny Bor wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia pod nazwą Move Week (Tydzień Ruchu). Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. W ramach Move Week w gminie Czarny Bór w dniach 29.09-03.10.2014 r. odbywały się zajęcia sportowe, w których uczestniczyli mieszkańcy. Podsumowaniem Tygodnia Ruchu był, zorganizowany 3 października na stadionie sportowym w Czarnym Borze, Festyn Sportowy „W Różnorodności Jedność”. Impreza sportowa zgromadził na płycie boiska ok. 700 osób. Na początku został przeprowadzony wspólny MEGA Aerobic, a po nim zawody sportowe dla kilku kategorii – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i niepełnosprawnych. W czasie trwania konkurencji sportowych odbywały się konkursy wiedzy o sporcie i zdrowym trybie życia, a do uczestników trafiły atrakcyjne nagrody.
move week czarny bor
W trakcie tej imprezy odbyło się oficjalne otwarcie PZU Trasy Zdrowia. Przecięcia wstęgi dokonali: Adam Górecki – wójt gminy oraz Krystian Ulbin – asystent Jerzego Tutaja (Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego). Zaraz po uroczystości swoich sił na trasie, pod okiem profesjonalnej instruktorki, próbowały dzieci i młodzież oraz seniorzy.
– Dziękuję mieszkańcom gminy za ogromną aktywność. To przede wszystkim za sprawą Waszej wspaniałej postawy firma PZU zlokalizowała Trasę Zdrowia w Czarnym Borze. Oddając dziś trasę oficjalnie do użytku jestem przekonany, że stanie się ona miejscem do rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców gminy – mówił Adam Górecki, wójt gminy.
Konkurs PZU Trasy Zdrowia skierowany był do gmin, w których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tysięcy. Gmina Czarny Bór wzięła udział w konkursie na wytyczenie trasy i znalazła się w ścisłym gronie 30 samorządów, na których terenie pod koniec sierpnia br. firma wykonawcza zainstalowała 9 urządzeń rekreacyjno-sportowych. Trasa, przebiegająca w parku przy stadionie sportowym w Czarnym Borze, ma kształt pętli i liczy ok. 2,5 km długości. Na każdym z zainstalowanych urządzeń można wykonywać kilkanaście ćwiczeń.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj