https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Książę z Kataru dla muzeum Mazura

Zrekonstruowana przez Jerzego Mazura jego ciężarówka z Rajdu Paryż-Dakar z 1988 r., ciągle wzbudza podziw kierowców i fachowców motorsportu.
Mazur z ksieciem Kataru 1
– Uznanie dla mojej pracy wyraził Nasser Daleh Al.-Attiyah, książę z Kataru, zwycięzca Rajdu Dakar w 2011 r. Obiecał, że odwiedzi założone przeze mnie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych – powiedział wałbrzyski kierowca, który spotkał się z Katarczykiem w Szczecinie podczas imprezy Baja Poland w Szczecinie.
Nasser Saleh Al.-Attiyah oprócz wygrania Rajdu Dakar w klasyfikacji samochodów, został w 2006 r. rajdowym mistrzem świata w klasie samochodów produkcyjnych, a w 2008 r. zdobył Puchar Świata FIA w rajdach terenowych. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie wywalczył brązowy medal w strzelaniu do rzutków.
– Oglądając mojego odtworzonego Stara 266, zainteresował się moim muzeum. W obecności kierowców i dziennikarzy powiedział, że w przyszłości przyjedzie do Polski w sierpniu na jedną z eliminacji MŚ w rajdach terenowych, ale przedtem odwiedzi moje zbiory – poinformował Mazur.
Na razie katarski książę przekazał dla muzeum swój kombinezon z Rajdu Dakar.
Andrzej Basiński

REKLAMA

Kliknij tutaj