https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pamięci Janusza Kuliga

Na sobotę, 4 października, w Walimiu w powiecie wałbrzyskim, wyznaczono Dzień Wspomnień o legendarnym kierowcy rajdowym Januszu Kuligu. Gdyby nie fatalny wypadek 13 lutego 2004 na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni, 19 października tego roku Janusz obchodziłby swoje 45 urodziny.
pamieci kuliga
 
Udział w rocznicowych uroczystościach zapowiedzieli nie tylko rodzice, bliscy i przyjaciele Janusza, ale także ważne postacie polskiego sportu samochodowego, w tym m.in. Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Piotr Mystkowski, Maciej Wisławski, jak również przedstawiciele dawnych sponsorów Janusza. Spodziewani są też liczni zawodnicy rajdowi, dziennikarze i szerokie grono sympatyków sportu samochodowego z różnych stron Polski.
– Inicjatorem i organizatorem uroczystości jest grupa Walim Rajdowy, a wsparcia udziela Urząd Gminy Walim z wójtem Adamem Hausmanem. Program otwiera o godz. 10.00 amatorski Konkurs Samochodowy im. Janusza Kuliga, zaś o godz. 16 rozpocznie się spotkanie przy walimskich patelniach przed obeliskiem, upamiętniającym Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga. Grupa Walim Rajdowy i władze gminy Walim zapraszają na Dzień Wspomnień o Januszu Kuligu wszystkich entuzjastów sportu samochodowego, dla których tragicznie zmarły kierowca wciąż pozostaje ważnym symbolem świetnego sportowca i szlachetnego człowieka. Przybywajcie powspominać! – zachęca w imieniu organizatorów Grzegorz Chmielewski.
Organizatorzy spodziewają się blisko stu kierowców samochodów osobowych, amatorów kochających wyścigi po górskich, krętych drogach, na starcie konkursu samochodowego im. Janusza Kuliga w Walimiu. Impreza sportowa, skupiająca fanów sportów samochodowych, organizowana jest już po raz trzeci na słynnych „Walimskich Patelniach”, aby uczcić pamięć o Januszu Kuligu.
Start pierwszej załogi przewidziano na godzinę 10:00, natomiast ukończenie konkursu zaplanowano na godzinę 16:00, przy pomniku Janusza Kuliga oraz Mariana Bublewicza, gdzie rajdowym emocjom towarzyszyć będą wspomnienia o obu wspaniałych kierowcach. Spóźnialskim przypominamy, że wciąż jeszcze można się zgłosić do udziału w imprezie.
Więcej informacji pod adresem www.walimskiehoryzonty.pl
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj