https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzostwa bez naszych

Lekkoatleci LKS Górnik nie pojadą na Mały Memoriał Kusocińskiego do Zielonej Góry, który jest dla młodzików mistrzostwami kraju. Dolny Śląsk wysyła tylko 19 lekkoatletów – taki limit przyznał PZLA.
SONY DSC
Niestety, w tej grupie  nie ma zawodników LKS Górnik. Nasi najlepsi młodzicy – Oliwia Głód (300 mppł), Justyna Bryłka (skok wzwyż), Michalina Wróblewska (dysk) – ze swoimi najlepszymi wynikami znaleźli się w trzeciej „30″ zawodników dolnośląskich i już się do grupy startowej Dolnego Ślaska nie zakwalifikowali. W tej sytuacji czeka nas tylko jeszcze start wieloboistek Górnika na początku października, również w Zielonej Górze.
Na pocieszenie uczniowie z reprezentacji Wałbrzycha zajęli drugie miejsce podczas finału wojewódzkiego we Wrocławiu. Wałbrzych drużynowo zajął drugie miejsce, zdobywając 188 punktów. Przegrał z Twardogórą – 253, a wyprzedził Oławę – 164 i kolejnych dziesięć powiatów. Z wałbrzyskich uczniów na pierwszym miejscu podium stanęli: Wiktoria Wierzbicka, Błażej Uliasz, Martyna Baryła, Agata Zienkowicz, Szymon Molak, Iza Zienkowicz, Szymon Weirauch, Filip Ruszkiewicz, Jakub Kanik oraz sztafety biegowe klas V i VI; na drugim miejscu – Emilia Salwa, Konrad Korba i sztafeta klas IV; na trzecim miejscu Monika Turlińska, Weronika Kaczor, Maja Zienkowicz, Ada Stawiarz. To był finał wojewódzki akcji szkolnej „Dolny Śląsk dla królowej sportu” dla powiatów, w których powstały lekkoatletyczne orliki.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj