Mistrzostwa bez naszych

Lekkoatleci LKS Górnik nie pojadą na Mały Memoriał Kusocińskiego do Zielonej Góry, który jest dla młodzików mistrzostwami kraju. Dolny Śląsk wysyła tylko 19 lekkoatletów – taki limit przyznał PZLA.
Niestety, w tej grupie  nie ma zawodników LKS Górnik. Nasi najlepsi młodzicy – Oliwia Głód (300 mppł), Justyna Bryłka (skok wzwyż), Michalina Wróblewska (dysk) – ze swoimi najlepszymi wynikami znaleźli się w trzeciej „30″ zawodników dolnośląskich i już się do grupy startowej Dolnego Ślaska nie zakwalifikowali. W tej sytuacji czeka nas tylko jeszcze start wieloboistek Górnika na początku października, również w Zielonej Górze.
Na pocieszenie uczniowie z reprezentacji Wałbrzycha zajęli drugie miejsce podczas finału wojewódzkiego we Wrocławiu. Wałbrzych drużynowo zajął drugie miejsce, zdobywając 188 punktów. Przegrał z Twardogórą – 253, a wyprzedził Oławę – 164 i kolejnych dziesięć powiatów. Z wałbrzyskich uczniów na pierwszym miejscu podium stanęli: Wiktoria Wierzbicka, Błażej Uliasz, Martyna Baryła, Agata Zienkowicz, Szymon Molak, Iza Zienkowicz, Szymon Weirauch, Filip Ruszkiewicz, Jakub Kanik oraz sztafety biegowe klas V i VI; na drugim miejscu – Emilia Salwa, Konrad Korba i sztafeta klas IV; na trzecim miejscu Monika Turlińska, Weronika Kaczor, Maja Zienkowicz, Ada Stawiarz. To był finał wojewódzki akcji szkolnej „Dolny Śląsk dla królowej sportu” dla powiatów, w których powstały lekkoatletyczne orliki.