https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Big Star Mazura

Zrekonstruowana przez wałbrzyszanina Jerzego Mazura jego ciężarówka z Rajdu Paryż-Dakar z 1988 r., stała się atrakcją imprez motorsportu.
Mazur na Narodowym
Odtworzony pojazd Jerzy Mazur pokazał ostatnio na warszawskiej imprezie „Verva Street Racing-Dakar na Narodowym”.
– Usłyszałem wiele pochlebnych opinii na temat mojej pracy, wyrażonych zarówno przez kierowców, jak np. Adama Małysza i Marka Dąbrowskiego, którzy świetnie wypadli w Rajdzie Dakar, jak też pasjonatów motorsportu. Jestem dumny ze swego dzieła – powiedział wałbrzyski kierowca.
Wcześniej replika ciężarówki Star 266 zrobiła furorę na innych tego rodzaju imprezach: Moto Classic Topacz 2014, Baja Poland w Szczecinie, będącej jedną z rund Pucharu Świata FIA i Summer Cars Party na katowickim lotnisku Muchowiec.
W katowickim magazynie rajdowym „WRC”, odtworzoną przez Mazura ciężarówkę nazwano „Big Starem”.
– Słowo star, zdaniem dziennikarzy, ma oznaczać gwiazdę, a do tego wielką. Bardzo mi pochlebia taka ocena. Zachęca do podjęcia kolejnych tego rodzaju prac – stwierdził.
Jerzy Mazur jest pierwszym polskim kierowcą, który ukończył Rajd Paryż-Dakar, przyjeżdżając do stolicy Senegalu na 15. miejscu wśród 120 ciężarówek. Potem Star gdzieś zaginął.
– Odnalazłem podobny pojazd na jednym z poligonów wojskowych i odtworzyłem go z najdrobniejszymi szczegółami – wyjaśnił.
Andrzej Basiński
 
Jerzy Mazur w towarzystwie Adama Małysza i Marka Dąbrowskiego podczas imprezy „Dakar na Narodowym”.

REKLAMA

Kliknij tutaj