https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bez samochodu, bez barier

 
19 września o godz. 10.00, odbędzie się akcja pod nazwą „Rower bez barier” organizowana przez Fundację PRO BONUM przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu oraz Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Akcja skierowana jest głównie do dzieci niepełnosprawnych, które prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miały możliwości jeździć na rowerze. Specjalnie dla nich z Wrocławia sprowadzone zostaną rowery integracyjne dostosowane do różnych rodzajów niepełnosprawności.
 
rowery bez barier
 
 
 
 
 
O godz. 12.00 rowerzyści, mieszkańcy Podzamcza oraz młodzież wspólnie dokonają otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej wokół osiedla Podzamcze.
Przypominamy, że 20 września w sobotę odbędą się uroczyste obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. W akcji pod patronatem prezydenta miasta Romana Szełemeja mogą wziąć udział wszyscy chętni. O godz. 10.00 w wałbrzyskim Rynku odbędzie się zbiórka rowerzystów. Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę. Następnie uczestnicy przejadą, w eskorcie policji i straży miejskiej na trasie:  Rynek – ul. Kościuszki – Aleja Wyzwolenia – ul. Wysockiego – ul Andersa – ul. Ratuszowa – Aqua Zdrój. Na terenie Aqua-Zdroju przewidziano wiele niespodzianek i konkursów. Poznamy zwycięzców konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu- zielone miasto” i „Konduktora na medal”. Będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Miłośników Komunikacji Miejskiej z Wałbrzycha: „Komunikacja miejska w obiektywie”. Odbędą się także warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Zaprezentowane zostaną rowery elektryczne.
Należy pamiętać, że kierowcy samochodów osobowych uczestniczący w akcji „Dzień bez samochodu”, przypadającej na 22 września, mogą w tym dniu korzystać bezpłatnie  z komunikacji publicznej. Warunkiem jest okazanie konduktorowi ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela, współwłaściciela lub użytkownika pojazdu wpisanego do dowodu rejestracyjnego. Ponadto w Wałbrzychu od 1 maja br. wprowadzone zostały bezpłatne przejazdy komunikacją publiczną każdego pierwszego dnia miesiąca. Beneficjentami są także kierowcy samochodów osobowych.
(RED)

REKLAMA