https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sylwia wspinała się w Karkonoszach

Górskie Kolarskie Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Karkonoszach (start na Placu Zamkowym w Jeleniej Górze-Cieplicach, a meta przy ośrodku wczasowym Chybotek w Przesiece), Sylwia Rekowska z Głuszycy zaliczyć może do kolejnych udanych imprez z jej udziałem. W klasyfikacji generalnej amatorów (60 km) wśród pań zajęła 4. miejsce, a 3. w swojej kategorii wiekowej.
Sylwia 4
– Karkonoskie mistrzostwa były dla mnie nowym doświadczeniem. Zyskiwałam na podjazdach, które lubię najbardziej, a na zjazdach, które poprawiłam, zbytnio nie odstawałam. W przyszłym roku powalczę o medal – obiecała właścicielka salonu z damską bielizną w Wałbrzychu.
Warto dodać, że niedawno Sylwia zwyciężyła w Klasyku Kłodzkim. Wcześniej pisaliśmy o niej dwukrotnie przy okazji startu w alpejskim wyścigu La Marmotte, jednym z najtrudniejszych na świecie dla amatorów. Była tam najlepszą z 10-osobowej polskiej ekipy, zwyciężając też panów. Przed startem zawzięła się, by zejść poniżej 9 godzin i plan wykonała ze sporym zapasem.
A wracając do karkonoskiej imprezy – wśród juniorów 9. miejsce zajął zawodnik LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author Paweł Przewięda. Ścigając się w kategorii juniorów młodszych był górskim mistrzem Polski. Wierzymy, że Paweł jeszcze pokaże, że stać go na wiele.
Z kolei Filip Helta z KKW JAMA Wałbrzych zajął 18 miejsce w wyścigu juniorów, a Emil Bisek nie ukończył rywalizacji.
Andrzej Basiński

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty