https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Małe derby dla Górnika

Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali Śląsk II Wrocław 73:68 w drugim występie w turnieju o Puchar Dolnego Śląska. W gronie zespołów ekstraklasowych mistrz Polski Turów Zgorzelec uległ Rosie Radom 65:68, a Śląsk Wrocław wygrał z Polfamexem Kutno 77:64.
 
SONY DSC
 
– Nikt nikogo nie lekceważy… Dziś grają lepiej ale nie składamy broni – napisał Rafał Glapiński na naszym profilu na Facebooku po piątkowej porażce Górnika z Nysą. I zgodnie z zapowiedzią poprowadził wałbrzyszan do zwycięstwa nad rezerwami Śląska 73:68. W niedzielę, w ostatnim występie w wałbrzyskim turnieju Górnik podejmie Sudety Jelenia Góra, a zwieńczeniem imprezy będą wielkie derby Dolnego Śląska: Turów – Śląsk!
 
Program turnieju:
 
piątek
 
Rosa Radom – Śląsk Wrocław 70:67 (21-8, 18-19, 19-19, 12-21)
Rosa: Turek 23, Sokołowski 18, Witka 8, Jeszke 7, Szymkiewicz 4, Majewski 3, Adams 3, Zalewski 2, Gibson 2, Mirković 0.
Śląsk: Dłoniak 24, Cesnauskis 13, Mladenović 10, Trice 7, Kinnard 5, N. Kulon 4, Burnatowski 2, Tomaszek 2, Gabiński 0, Hyży 0.
 
Turów Zgorzelec – Polfarmex Kutno 86:70 (18-14, 14-17, 23-21, 31-18)
Turów: Wiśniewski 14, Chyliński 13, Kostrzewski 12, Nikolić 11, Jaramaz 10, Dylewicz 8, Gospodarek 6, Zigeranović 5, Taylor 5, Karolak 2, Kurzyński 0.
Polfarmex: Mitchell 16, Dłuski 10, Bartosz 9,  Jakóbczyk 8, Grochowski 7, Jarecki 6, Wołoszyn 6,  Pabian 5, Malczyk 3.
 
Doral Nysa Kłodzko – Górnik Wałbrzych 67:63 (18-16, 18-7, 8-24, 19-20)
Nysa: Kowalski 19, Lepczyński 16, Bartkowiak 11, Kucia 7, Wojciechowski 5, Lipiński 3, Radwański 3, Płatek 2, Weiss 1.
Górnik: Niedźwiedzki 21, Niesobski 15, Myślak 6, Suchodolski 5, Józefowicz 4, Stochmiałek 4, Glapiński 4, Borzemski 2, Iwański 2, Ratajczak 0, Kiełbik 0.
 
Exact Systems Śląsk Wrocław – Sudety Jelenia Góra 85:77
 
juniorzy:
Górnik Wałbrzych – Turów Zgorzelec 93:70
Górnik: Krzymiński 26, Durski 23, Kołaczyński 13, Kaczuga 10, Grabka 8, Smoleń 4, Dargacz 4, Szmidt 2, Tyszka 2, Będzitko 0, Sumiński 0, Jeziorowski 0.
 
Śląsk Wrocław – Nysa Kłodzko 85:45
 
sobota
 
16:00 Śląsk – Kutno 77:64
18:00 Górnik – Exact Systems Śląsk 73:68
20:00 Turów – Rosa 65:68
 
15:00 Śląsk – Górnik (hala OSiR ul. Wysockiego, juniorzy)
17:00 Nysa – Turów (hala OSiR ul. Wysockiego, juniorzy)
19:00 Sudety – Nysa (hala OSiR ul. Wysockiego)
 
niedziela
14:00 Kutno – Rosa (Aqua Zdrój)
16:00 Górnik – Sudety (Aqua Zdrój)
18:00 Turów – Śląsk (Aqua Zdrój)
 
14:00 Śląsk – Turów (hala OSiR ul. Wysockiego, juniorzy)
16:00 Nysa – Exact Systems Śląsk (hala OSiR ul. Wysockiego)
18:00 Górnik – Nysa (hala OSiR ul. Wysockiego, juniorzy)
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj