Miłe złego początki

Górnik Wałbrzych przegrał w Katowicach z miejscowym Rozwojem 1:2, choć do przerwy prowadził 1:0 po golu Adriana Moszyka. Była to trzecia porażka biało – niebieskich w 4 kolejkach rozgrywek II ligi.

Trener Andrzej Polak wystawił taką samą pierwszą jedenastkę, jak w poprzednim spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Od początku Górnik rzucił się do ataku, co pokazała akcja z 9 min. – Marcin Orłowski uderzył z 15 m, ale w ostatniej chwili na rzut rożny piłkę wybił Bartosz Soliński. Potem tempo meczu trochę spadło, przez co na ciekawą sytuację trzeba było czekać do 31 min. Filipe, po akcji na lewej stronie boiska, podał do Moszyka, ten ograł obrońców gospodarzy i płaskim strzałem z 17 m pokonał bramkarza Rozwoju.
W przerwie szkoleniowiec katowiczan Dietmar Brehmer dokonał 2 zmian: Szymona Kapiasa zastąpił Łukasz Winiarczyk, a za Przemysława Szkatułę wszedł Kamil Glenc. Druga część spotkania rozpoczęła się brzydkim faulem Bartosza Tyktora na Tomaszu Wróblu, za co stoper gości został ukarany żółtą kartką i było to pierwsze takie upomnienie w tym meczu. W 67 min. groźnie strzelał Żak, Janiczak skutecznie obronił strzał, jednak nie miał szans przy dobitce rezerwowego Glenca. Dwie minuty później źle interweniował Soliński, dzięki czemu do piłki doszedł Moszyk, który przelobował bramkarza, jednak z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z obrońców gospodarzy. W 73 min. znów okazję do strzelenia bramki miał Adrian Moszyk, ale tym razem w niezłej sytuacji trafił w poprzeczkę. Osiem minut później, po zamieszaniu w polu karnym Górnika, do futbolówki dopadł Gielza, który trafił do siatki. W końcówce biało – niebiescy próbowali jeszcze wyrównać, jednak piłkarze Rozwoju skutecznie się bronili.
Wałbrzyszanie przegrali już trzeci mecz  w tym sezonie i nadal są w strefie spadkowej. Kolejna okazja na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będzie już w środę 27 sierpnia o godz. 17:00, gdzie Górnik u siebie zagra z beniaminkiem Nadwiślanem Góra.

Rozwój Katowice – Górnik Wałbrzych 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Moszyk (31), 1:1 Kamil Glenc (67), 2:1 Sebastian Gielza (81), żółte kartki: Szymiński, Wróbel oraz Tyktor, Oświęcimka, G. Michalak, Śmiałowski. Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Widzów: 600.

Rozwój: Soliński – Kapias (46 Winiarczyk), Szymiński, Domański, Mielnik – Tkocz (90 Niedzielski), Gacki, Bella (67 Gielza), Wróbel, Szkatuła (46 Glenc) – Żak.

Górnik: Janiczak – Moszyk (77 Oświęcimka), Tyktor, Cichocki, Filipe (79 D. Michalak) – Mańkowski (82 Krzymiński), Wepa, G. Michalak, Szepeta (62 Śmiałowski), Sawicki – Orłowski.