Zwycięstwo Pływaczyka

Krzysztof Pływaczyk, wychowanek UKN Melafir Czarny Bór i reprezentant Polski w biathlonie, wygrał w Dusznikach Zdroju zawody „Uphill na nartorolkach”. Na 16 miejscu zawody ukończył Kazimierz Urbaniak – przed laty czołowy reprezentant Polski.
W Dusznikach Zdroju, na drodze do Zieleńca, odbyły się zawody „Uphill na nartorolkach” – pierwsza tego typu rywalizacja w naszym kraju.
– Mieliśmy do pokonania 12 km, a różnica wzniesień wynosiła około 500 metrów – relacjonuje Kazimierz Urbaniak, były biathlonista Górnika Wałbrzych i reprezentacji Polski. – W końcówce biegu już mi trochę brakowało sił, ale udało mi się ukończyć zawody na dobrym, 16 miejscu. Cieszę się, że rywalizację ukończył także mój syn Krzysztof, który zajął 30 miejsce. Można powiedzieć, że był to nasz bieg rodzinny, bo moja żona przebiegła ten dystans bez nartorolek.
Na starcie zawodów stanęło ok. 50 zawodników z Polski i Czech, w tym dwie reprezentantki Polski: Weronika Nowakowska – Ziemniak oraz Krystyna Guzik oraz dwaj członkowie reprezentacji Polski seniorów: Grzegorz Guzik oraz Krzysztof Pływaczyk. Rywalizację kobiet zdecydowanie wygrała Weronika Nowakowska – Ziemniak, która wyprzedziła Krystynę Guzik i Annę Mąkę. W biegu mężczyzn triumfował Krzysztof Pływaczyk, a kolejne miejsca na podium zajęli Grzegorz Guzik i Radek Sretr. Na 28 pozycji zmagania ukończył inny wałbrzyski weteran – Piotr Pluta.