https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zwycięska próba

W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją rozgrywek I ligi piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały Dabor Bolesławice 2:0. Wałbrzyskiego beniaminka wzmocniła Magdalena Konopka z niemieckiego drugoligowca SC 13 Bad Neuenahr.
magda konopka
– To bardzo ważny i jesteśmy pewni, że jednocześnie bardzo udany transfer naszego klubu. Grająca na pozycji środkowego obrońcy, 23- letnia Magdalena Konopka ma pomóc w budowaniu szczelnego bloku defensywnego w nadchodzącym sezonie 2014/15. Ostatnie kilka miesięcy nasza nowa zawodniczka spędziła na zapleczu Bundesligi, w zespole SC 13 Bad Neuenahr. Po spadku do ligi regionalnej, postawiła zmienić klub i udało się ją ściągnąć do AZS PWSZ Wałbrzych. Dysponująca znakomitymi warunkami fizycznymi Magda cechuje się świetną grą w powietrzu i bardzo dobrym odbiorem piłki. Życzymy Magdzie jak najszybciej aklimatyzacji w nowym klubie, braku kontuzji i jak najlepszej gry uwieńczonej powołaniem do kadry Polski – podkreślają działacze AZS PWSZ Wałbrzych.
W sobotę akademiczki rozegrały ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu. Podopieczne trenera Marcina Gryki pokonały Dabor Bolesławice 2:0, po golach Aleksandry Bosackiej i Nikoli Pełechaty. A już 17 sierpnia pierwszy mecz I ligi z AZS UJ Kraków!
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj