https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Błękitna inauguracja

W piątek, 1 sierpnia, o godz. 17.00, piłkarze Górnika Wałbrzych zainaugurują rozgrywki II ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Polaka będą podejmowali na stadionie przy ul. Ratuszowej Błękitnych Stargard Szczeciński.
SONY DSC
 
 
Wiadomo, że w składzie Górnika na pierwsze spotkanie nowego sezonu zabraknie bramkarza Damiana Jaroszewskiego, który nabawił się kontuzji podczas niedzielnego meczu Pucharu Polski z Ostrovią. Między słukpami stanie zatem Partyk Janiczak, a bramkarzem rezerwowym będzie Mateusz Gawlik, który został zgłoszony do rozgrywek razem z powracającym do kadry Górnika Damianem Chajewskim. Z kolei miejsca w wałbrzyskim zespole zabrakło dla Dominika Radziemskiego, który ma teraz bronić barw Karkonoszy Jelenia Góra.
Piątkowy rywal zespołu z Wałbrzycha jest bardzo niewygodny dla braci Michalaków i ich kolegów. Na inaugurację poprzedniego sezonu Górnik przegrał z ówczesnym beniaminkiem grupy zachodniej II ligi w Stargardzie Szczecińskim 0:2 (bramki: Rafał Gutowski 9, Robert Gajda 60 -k), a w meczu rewanżowym, który został rozegrany awansem 23 listopada, Błękitni wygrali aż 4:1 (bramki: Dariusz Michalak 36 oraz Michał Magnuski 23, 65, Robert Gajda 25, Ariel Wawszczyk 60). Na finiszu rozgrywek stargardzianie zajęli 4 miejsce z dorobkiem 55 punktów, a Górnik był 6 (52 pkt.).
Piątkowy mecz Górnika z Błękitnymi poprowadzi sędzia: Piotr Lasyk z Bytomia. W pozostałych spotkaniach grac będą:
Energetyk ROW Rybnik – Raków Częstochowa – piątek – godz. 19:00
Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec – piątek – godz. 19:00
Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków – sobota – godz. 17:00
Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice – sobota – godz. 17:00
MKS Kluczbork – Legionovia Legionowo – sobota – godz. 17:00
Wisła Puławy – Okocimski KS Brzesko – sobota – godz. 18:00
Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice – sobota – godz. 18:00
Limanovia Limanowa (zastąpiła Kolejarza Stróże) – Stal Stalowa Wola – niedziela – godz. 17:00.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty