https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolarze lubią brąz

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim w Żerkowie brązowy medal zdobył Filip Helta z KKW Jama Wałbrzych. To drugi brązowy krążek wywalczony przez wałbrzyszan w tych mistrzostwach.
 
– Mistrzostwa Polski w Żerkowie zaliczam do udanych! W czwartkowym wyścigu sztafet wywalczyliśmy brązowy medal, a w niedzielnym indywidualnym starcie również pojechałem po brąz. Dziękuję za wspaniałe emocje podczas mistrzostw! – napisał na swoim profilu Filip Helta.
Już w pierwszym dniu mistrzostw sztafeta juniorów KKW Jama, w składzie: Patrycja Piotrowska, Filp Helta, Łuksza Winiarski i Mateusz Banaś zajęła 3 miejsce w rywalizacji seniorów. Drugiego dnia zmagań do ćwierćfinału konkurencji eliminator dotarł Emil Gębski (wczesnej wyeliminowali zostali Krzysztof Bujalski i Łukasz Szymczuk), a w trzecim dniu Natalia Jeruzalska wygrała wyścig młodziczek o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.
W ostatnim dniu mistrzostw w Żerkowie koło Środy Wielkopolskiej, w wyścigu ze startu wspólnego, 3 miejsce zajął Filip Helta, 5 Mateusz Banaś, a 6 Łukasz Winiarski. Czwarte miejsce zajęła Patrycja Piotrowska.
(RED)

REKLAMA