Męka na Podlasiu

Już w 4 min. Adam Wiraszka dał 3-ligowemu Podlasiu prowadzenie w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski. W 42 min. do remisu doprowadził pozyskany z Radomiaka Marcin Orłowski. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Mimo dużej przewagi Górnika gole nie padły i losy awansu do rundy wstępnej rozstrzygnęły rzuty karne. Za tydzień rywalem Ostrovii Ostów Wielkopolski (wygrała 3:1 po dogrywce z Ruchem w Zdzieszowicach) będzie… Górnik, który konkurs jedenastek wygrał 4:1 (trafili: Marcin Folc, Marcin Orłowski, Tomasz Wepa, Grzegorz Michalak oraz Adam Wiraszka).

Podlasie Biała Podlaska – Górnik Wałbrzych 1:1, karne  1:4
Bramki: 1:0 Wiraszka (4), 1:1 Orłowski (42)
Żółte kartki: Jarzynka, Sułek – G.Michalak, Orłowski. Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Widzów: 250.
Podlasie: Chojak – Szymański, Mirończuk, Konaszewski, Kacik – Wiraszka, Jarzynka, Leśniak (73 Magier), Kocoł (73 Sułek), Sawtyruk – Romaniuk.
Górnik: Jaroszewski – Szepeta, Łaski, Cichocki, Filipe – Orłowski, Rytko, G.Michalak, Mańkowski (46 Wepa), Moszyk (72 Krzymiński) – Folc.