https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zachwyceni Aqua-Zdrojem

– Wałbrzych i ośrodek Aqua Zdrój to świetne miejsce do przygotowań – powiedział portalowi sport.db2010.pl Mike Taylor, selekcjoner reprezentacji Polski koszykarzy. Biało – czerwoni od piątku trenują pod Chełmem, przygotowując się o sierpniowych kwalifikacji do mistrzostw Europy.
 
SONY DSC
 
Reprezentacja Polski w piątek rozpoczęła przygotowania do kwalifikacji do EuroBasketu. 18 lipca o godz. 20.00 zagra sparing z Czechami (więcej o biletach na ten mecz http://sport.db2010.pl/?p=1155), a kolejnego dnia zamknięte dla kibiców i mediów spotkanie z tym samym przeciwnikiem. Następnie kadra uda się na turniej do Macedonii.
Asystentami trenera Mike’a Taylora w reprezentacji Polski są: Paweł Turkiewicz, Krzysztof Szablowski i Wojciech Kamiński. Za przygotowanie kondycyjne odpowiedzialny jest Dominik Narojczyk, a fizjoterapeutą jest Arkadiusz Markiewicz. Do Wałbrzycha nie przyjechało wielu czołowych graczy, z Marcinem Gortatem i Maciejem Lampe na czele. W grupie, która trenuje, są m.in. Aron Cel, Robert Skibniewski i znany z występów w Górniku Wałbrzych Adam Waczyński.
– Jestem pod wielkim wrażeniem zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w Wałbrzychu. Kompleks Aqua – Zdrój jest znakomity. A pamiętam, jak w tym miejscu parkowałem samochód, gdy przyjechałem na mecz piłkarzy Górnika – powiedział portalowi sport.db2010.pl.
– Mamy tu świetne warunki do pracy i bardzo przyjaźnie nastawionych ludzi. Mam do dyspozycji na razie nieliczną, ale bardzo chętną do pracy grupę zawodników. Podoba mi się ich zaangażowanie i podejście do tego, co im proponuję. Wierzę, że wspólna praca przyniesie oczekiwane efekty i sukcesy – powiedział portalowi sport.db2010.pl Mike Taylor, trener reprezentacji Polski.
W dniach 1-3 sierpnia 2014 roku w Toruniu biało-czerwoni gościć będą Szwecję, Portugalię i Iran podczas turnieju towarzyskiego. Pierwszy mecz eliminacji do mistrzostw Europy Polska zagra 10 sierpnia w Toruniu. Naszym rywalem będzie reprezentacja Niemiec.
 
Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu:
10.08.2014 r. – Polska – Niemcy (w Toruniu)
13.08.2014 r. – Luksemburg – Polska
17.08.2014 r. – Austria – Polska
20.08.2014 r. – Niemcy – Polska
24.08.2014 r. – Polska – Luksemburg (w Koszalinie)
27.08.2014 r. – Polska – Austria (w Lubinie)
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj