Nowak 18 w czasówce

Michał Nowak z LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author zajął 18 miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Wyścig w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrany został w Wałbrzychu.

czosowka

Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 10 km. Na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu najszybszy okazał się Karol Zdun z KKS Gostyń, który zdobył złoty medal OOM i tytuł mistrza Polski. Przeciętna prędkość zwycięzcy wyścigu wyniosła 38,370 km/h. Drugie miejsce zajął Szymon Krawczyk z KTK Kalisz, a trzecie Piotr Pękala z Pogoni Puławy. Jedyny wałbrzyszanin – Michał Nowak z LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author – zajął 18 miejsce, tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 4 sekundy.
Juniorki młodsze także zmagały się na dystansie 10 km. Zwyciężczynią została Nikola Różyńska ze Stali Grudziądz, która trasę pokonała ze średnią prędkością 33,14 km/h. Kolejne miejsca na padium zajęły: Katarzyna Socha z KLKS Azalia Brzóza Królewska i Wiktoria Pikulik z BCM Ziemia Darłowska.
W sobotę, 12 lipca, w godz. 10:00 – 15:00 w Świebodzicach rozegrany zostanie wyścig ze startu wspólnego. Start i meta wyścigu w Świebodzicach będą usytuowane przy Wodnym Centrum Rekreacji. Trasa prowadzić będzie w większości ulicami Osiedla Piastowskiego, ale również ul. Jeleniogórską i Kamiennogórską.
– W związku z organizacją zawodów utrudniony będzie ruch drogowy pojazdów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom przejazdu oraz widzom, prosimy o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających wyścig – apelują organizatorzy.