https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Swoboda mistrzem Europy!

W Górach Sowich  odbyły się Mistrzostwa Europy i Polski Masters w Biegu Górskim. Mężczyźni rywalizowali w 9, a kobiety w 8 kategoriach wiekowych na dystansie 9,5 km. Znakomicie zaprezentował się w tych zawodach wałbrzyszanin Marek Swoboda.
 
Swoboda ME
 
Start wyznaczono w Ludwikowicach Kłodzkich, a metę na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m. n.p.m.), najwyższym w Górach Sowich.
Sklasyfikowano 290 zawodników z 18 krajów.
– Zdobycie brązowego medalu ME indywidualnie w kategorii M50, to mój największy dotychczasowy sukces w tego rodzaju rywalizacji. Cieszy mnie on tym bardziej, że z powodu kłopotów rodzinnych przygotowywałem się do sezonu mniej intensywnie. Dwóch rywali, którzy ukończyli bieg przede mną, w tym zwycięzca Włoch Franco Torresani, zalicza się do najlepszych na świecie – powiedział na mecie Swoboda.
Oprócz tego odebrał jeszcze złoty medal ME w drużynie (ze Sławomirem Pieczurowskim i Ryszardem Janusem) oraz także złoto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw Polski. Serdecznie gratulujemy naszemu specjaliście od biegów górskich!
Trasa prowadziła leśnymi ścieżkami i łąkami m.in. obok starych sztolni i bunkrów z okresu II wojny światowej. Najtrudniejszy odcinek wyznaczono w jej połowie, gdzie należało pokonać ok. 700-metrowy, stromy podbieg. Meta znajdowała się obok 25-metrowej i 108-letniej kamienno-żelbetowej wieży widokowej.
Andrzej Basiński
 

REKLAMA

Click Here