Z medalami z RPA

Zawodnicy UKS GIM Głuszyca z medalami wrócili z mistrzostw świata w trójboju siłowym, które odbyły się w RPA.

ciezary rpa gim gluszyca

Kacper Drochomirecki w debiucie w mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18, z wynikiem 370 kg ( 140 + 82,5 + 147,5 ). Brązowy medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki i został rozstrzygnięty wagą ciała, gdyż Marco Jacobs z Republiki Południowej Afryki uzyskał identyczny rezultat, lecz był o 45 dag lżejszy. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Sergey Tchizhikov z Rosji, a drugie miejsce zajął Braik Malek z Libii. Na pocieszenie Kacprowi przypadł mały srebrny medal za przysiad, zaś wynik 140 kg jest nowym rekordem Polski juniorów do lat 18.
Kamil Dec powtórzył swój sukces sprzed roku i ponownie zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata w trójboju siłowym. Tym razem Kamil startował w kategorii wagowej do 66 kg juniorów do lat 18 i uzyskał wynik 475 kg ( 172,5 + 110 + 192,5 ). Walka o medale była ostra i trwała do ostatniego podejścia. Najlepszym zawodnikiem okazał się Ihar Yuzapchuk z Białorusi, zaś drugie miejsce zajął Aleksei Schankin. Kamil przy okazji występu ustanowił nowe rekordy Polski w przysiadzie i w łącznie w trójboju.